صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کوین‌بیس با فشار سرمایه‌گذاران جذب دموکرات‌ها را شروع کرد

کوین‌بیس با فشار سرمایه‌گذاران جذب دموکرات‌ها را شروع کرد

Coinbase

این روزها فقط کاربران بازار ارزهای دیجیتال نیستند که از رهبری فعلی در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ابراز ناامیدی می‌کنند. بلکه نماینده دموکرات از برونکس(Bronx) ریچی تورس(Ritchie Torres) در گفت‌وگویی که با گنسلر(Gensler) داشت از او خواست تا همه‌چیز را درباره قراردادهای سرمایه‌گذاری شفاف کند و درباره قراردادهای سرمایه‌گذاری که درحیطه اختیارات SEC قرار می‌گیرند به طور دقیق توضیح دهد.

در طول گفت‌وگو تورس، این سوال را مطرح کرد که آیا یک قرارداد سرمایه گذاری لازم است حتما دارای یک قرارداد واقعی باشد؟ او تاکید کرد که اگر این‌طور است چرا پرونده اصلی SEC در مقابل هاوی(Howey) شامل دو قرارداد است. پرسش‌های تورس بازتاب نگرانی‌های مشترک بسیاری از حامیان رمزنگاری بود. مخصوصا این موضوع که اصطلاح “قرارداد سرمایه‌گذاری” بسیار گسترده تفسیر شده و ممکن است SEC هر چیز را که گنسلر به عنوان اوراق بهادار تلقی می‌کند، در گروه قرارداد سرمایه‌گذاری طبقه‌بندی کند.

اخبار مرتبط: صرافی Coinbase در اسپانیا شروع به فعالیت کرد

تورس خاطرنشان کرد:

من نگران این هستم که وقتی صحبت از رمزنگاری به میان می‌آید، تفسیر شما از اصطلاح «قرارداد سرمایه‌گذاری» هیچ اصل محدودکننده‌ای نداشته باشد و به همین دلیل در معرض اقدامات اجرایی خودسرانه قرار بگیرد.

گنسلر(Gensler) پاسخ روشنی به سؤال تورس در مورد اینکه آیا یک قرارداد سرمایه گذاری مستلزم نوعی قرارداد است که به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته شود، ارائه نکرد. چنین قانونی احتمالاً باعث می‌شوند که مانع طبقه‌بندی رمزارزها و سایر نشانه‌های دیجیتال به عنوان قراردادهای سرمایه‌گذاری شوند.  وی چنین استدلال کرد که قانون موجود به آژانس اختیارات گسترده‌ای می‌دهد. اما اکنون وی نمی‌تواند موردی را ذکر کند که در آن  قرارداد سرمایه‌گذاري بدون يک قرارداد واقعي باشد. تورس(Torres) در پاسخ گفت: به نظر من این موضوع نشان می‌دهد که موردی وجود ندارد که شما به آن اشاره کنید.

شکاف رو به رشد دولت و کنگره

از بسیاری جهات نظرات تورس(Torres) در مورد این موضوع نشان‌دهنده شکاف بین دولت و کنگره در مورد ارزهای دیجیتال است. در حالی که SEC در حال پیگیری اقدامات قانونی علیه Binance و Coinbase است، کنگره به طور فزاینده‌ای از ارزهای دیجیتال طرفداری می‌کند. سیاست‌مداران در کاخ سفید(Capitol Hill)، که هم اردوگاه دموکرات‌ها و هم جمهوری‌خواهان را در بر می‌گیرند، خواستار مقابله با Gensler و اخذ مواضع بهتر در ارزهای دیجیتال هستند. علاوه بر تورس(Torres) جمهوری‌خواهانی مانند پاتریک مک هنری(Patrick McHenry) و ویپ تام ایمر(Whip Tom Emmer) نیز در بیشتر مواقع حضور دارند.

اخبار مرتبط: صرافی GMXبرای کشف یک باگ در قرارداد هوشمند، پاداش 1میلیون دلاری پرداخت می‌کند

Coinbase فعالانه برای جلب حمایت رهبران با نفوذ در مجلس، از جمله عضو ارشد کمیته خدمات مالی مجلس، Maxine Waters در واشنگتن دی سی(Washington, D.C)تلاش می‌کند. مقاومت تورس(Torres) در برابر Gensler نشان‌دهنده نفوذ فزاینده Coinbase در میان دموکرات‌های مجلس است. یکی از منابع با اشاره به این تلاش‌های لابی‌گری گفت:

هرچند سنا هم کمتر استقبال می‌کند، اما به طور کلی روند مثبتی وجود دارد. 

شرکت به شدت به سمت اوهایو(Ohio) هدایت شده است تا حمایت سناتور Sherrod Brown را کسب  کند که رئیس کمیته خدمات مالی و مسکن سنا است. Waters و Brown در پیشبرد قوانین پیشنهادی مربوط به استیبل‌کوین‌ها و کریپتو نقش اساسی دارند. به طور همزمان، اعضای جامعه کریپتو به طور فزاینده‌ای با واشنگتن دی سی در ارتباط هستند. مایک نووگراتز( Mike Novogratz) از Galaxy Digital و سرمایه‌گذار پر ریسک تراویس شر(Travis Scher) هر دو به تازگی در پایتخت حضور داشتند.Coinbase در این راه تنها نیست و انجمن بلاکچین، رایان سلکیس(Ryan Selkis)و a۱۶z نیز از این پرونده حمایت می‌کنند.

اخبار مرتبط:صرافی Kraken قصد دارد معاملات سهام و ETF را به پلتفرم خود اضافه کند

منبع: theblock.co

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید