صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : صرافی Coinbase در اسپانیا شروع به فعالیت کرد

صرافی Coinbase در اسپانیا شروع به فعالیت کرد

کوین بیس

کوین‌بیس(Coinbase) موفق شد مجوز فعالیت مطابق با قوانین مبارزه با پول‌شویی(AML) را دراسپانیا به‌دست آورد و به عنوان یک صرافی رمزارزدراین کشور شروع به فعالیت کند. در پستی که بزرگ‌ترین صرافی امریکا در روز جمعه منتشر کرد از گسترش این صرافی در سراسر اروپا خبر داد و گفت اکنون کاربران اسپانیایی می‌توانند با اطمینان دارایی‌های دیجیتال خود را دراین پلتفرم ذخیره کنند و به راحتی یورو را با رمزارزها مبادله نمایند. 

دریافت مجوز ازبانک اسپانیا به کوین‌بیس این اجازه را می‌دهد تا مجموعه کامل محصولات و خدمات خود را به همه کاربران خرده فروش و نهادهای بزرگ در اسپانیا ارائه دهد ودر عین حال با قوانین این کشور سازگار باشد. در سال گذشته Coinbase موفق شد در چندین کشور اروپایی از جمله ایتالیا، ایرلند و هلند سامانه‌های معتبر مربوط به ارزهای مجازی خود را ثبت نماید، همچنین کوین‌بیس توانسته است تایید نهایی برای راه‌اندازی خدمات خود در کشورهای سنگاپور و برزیل و کانادا را دریافت کرده است.

 Nana Murugesan معاون بین‌الملل و توسعه کسب‌وکار درCoinbase گفت: بسیار خوشحالیم که توانستیم برای حمایت ازتوسعه‌دهندگان و کاربرانمان در تمام سطوح، از بانک اسپانیا مجوزدریافت کنیم.

اسپانیا از رمزارزها حمایت می‌کند

با افزایش استقبال عمومی نسبت به رمزارزها مسئولین اسپانیایی اخیرا اقدامات مثبتی در این راستا انجام داده‌اند. طبق گزارشی که Coinbase منتشر کرد ۲۹٪ افراد بالغ در اسپانیا معتقدند که ارزهای دیجیتال آینده امورمالی هستند و علاوه بر آن رمزارزها به عنوان دومین روش پرداخت انتخاب شده و از نقل‌ وانتقالات سنتی پیشی گرفته است. تحقیقات بیتنوو(Bitnovo) نشان داد که ۶۰.۷٪ از شهروندان اسپانیا به سرمایه‌گذاری بلندمدت در رمزارزها امیدوارند و همچنین ۳۵.۷٪ اسپانایی‌ها علاقه‌مندند تا پرداخت‌هایشان را با کریپتوانجام دهند. 

ثبت‌نام کوین‌بیس دراسپانیا وموافقت نهادهای نظارتی بانکی با ارزهای رمزنگاری توسط صرافی Crypto.com در ماه ژوئن اتفاق افتاد. این تحولات نشان‌دهنده شناخت روزافزون صنعت رمزارزها توسط مقامات نظارتی و افزایش بهره‌برداری از دارایی‌های دیجیتال دراسپانیا است. کوین‌بیس در راستای توسعه خود دو بار تلاش کرد تا صرافی منحل‌شده FTX Europe را به‌دست آورد. همزمان با اعلام قوانین سخت‌گیرانه توسط نهادهای نظارتی غیراروپایی تمایل این صرافی برای فعالیت مداوم در اروپا افزایش یافته است. سرویس تحقیقات پارلمانی اروپا (EPRS) به ایجاد یک چارچوب نظارتی دقیق‌تر در حوزه‌های قضایی غیر اتحادیه اروپا تأکید کرده است، زیرا مقررات بازارهای دارایی‌های رمزنگاری شده (MiCA) به ضرب‌الاجل اجرایی خود در دسامبر 2024 حرکت می‌کند. 

اخبار مرتبط: کوین‌بیس کیف پول وب ۳ مخصوص سازمان‌ها و شرکت‌ها راه‌اندازی می‌کند

همه‌ی اعضای اتحادیه اروپا از مقررات MiCA در صنعت کریپتو راضی نیستند. Marina Parthuisot، رئیس بخش حقوقی بایننس فرانسه، نگرانی‌هایی را در مورد حذف احتمالی استیبل کوین‌ها در اروپا اعلام کرده است که به دلیل اجرای آتی MiCA ممکن است اتفاق بیفتد. این اظهارات در حالی بیان می‌شود که مقررات MiCA، که قرار است در چند ماه آینده اجرایی شود کارشناسان حقوقی را وادار به تلاش کرده تا از مفاهیم و اصول آن رمزگشایی نمایند.

منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید