صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : صرافی Kraken قصد دارد معاملات سهام و ETF را به پلتفرم خود اضافه کند

صرافی Kraken قصد دارد معاملات سهام و ETF را به پلتفرم خود اضافه کند

به روز رسانی صرافی کراکن

به گزارش بلومبرگ(Bloomberg) امروز صرافی کریپتوگرافی کراکن(Kraken ) مقر در سانفرانسیسکو (SanFrancisco) دراولین قدم برای گسترش پلتفرم خود در حال بررسی معاملات سهام و ETF است تا بعد ازدریافت تاییدیه قانون‌گذاران آن‌ها را به صرافی اضافه کند و وارد بورس جهانی شود. این اقدام که قرار است در اوایل سال ۲۰۲۴ انجام شود، کراکن را به عنوان اولین صرافی کریپتوگرافی معرفی می‌کند که گزینه‌های معاملاتی آن محدود به رمزارزها نیست و آن‌ها را تنوع بخشیده است.

بلومبرگ به نقل از یک منبع ناشناس که ازاین موضوع مطلع است، اظهار می‌کند که خدمات جدید می‌تواند برای تجارت در آمریکا و بریتانیا در دسترس باشند. این تغییرات درحالی صورت می‌گیرد که کراکن در ایالات متحده با قوانین نظارتی بیشتری مواجه شده و به تازگی هزینه‌های کمیسیون بورس و اوراق بهادار(SEC) را تسویه کرده است.

ابعاد جدید صرافی کریپتویی کراکن(Kraken)

برخلاف دیگر صرافی‌های رمزنگاری، کراکن قصد دارد وارد قلمرو پلتفرم‌های معاملاتی سنتی مانند Robinhood و Wealthsimple شود که هر دوی آن‌ها معاملات رمز ارزها را در کنار سهام ارائه می‌دهند. خدمات جدید کراکن توسط بخش  جدیدی تحت عنوان Kraken Securities اجرا خواهد شد.

اخبار مرتبط: تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست

در ادامه این خبر آمده است که Kraken Securities قبلا مجوزهای نظارتی لازم را در بریتانیا دریافت کرده و منتظر تاییدیه ایالات متحده است یکی از سخنگویان Kraken به CoinDesk گفت: Kraken با وجود تمام اتفاقات رخ داده و توجه به این موضوع که ما نمی‌توانیم درباره شایعات در این فضا اظهارنظر کنیم، همواره به دنبال روش‌هایی هستیم که می‌تواند پذیرش جهانی ارزهای دیجیتال را تقویت کند. تلاش می‌کنیم با بهبود پلتفرم خود مشتریانمان به مجموعه کامل محصولات Kraken دسترسی  ایمن و یکپارچه داشته باشند.

موانع نظارتی وچالش‌های صرافی Kraken 

برنامه‌های توسعه بلندپروازانه Kraken بدون چالش نیست. صرافی کریپتو مجبور شد سرویس سهام‌داری کریپتو خود را ببندد و برای تسویه هزینه‌های SEC در ماه فوریه ۳۰ میلیون دلار جریمه پرداخت کند. این صرافی در تلاش است فعالیت‌های خود را در خارج از ایالت متحده توسعه دهد تا تحت قوانین نظارتی کمتری قرار بگیرد.

به تازگی Kraken موفق شد مجوز ارائه پلتفرم دارایی‌های مجاز را در اسپانیا به دست آورد تا خدمات تبادل ارز دیجیتال و کیف پول خود را به ساکنان اسپانیا ارائه دهد و اسپانیایی‌ها بتوانند از خدمات صرافی رمزارز و کیف پول نگهدارنده Kraken استفاده نمایند.

اخبار مرتبط: صرافی Coinbase در اسپانیا شروع به فعالیت کرد

ورود به بازار سهام به عنوان یک چالش مستقیم برای پلتفرم‌ها محسوب می‌شود.به ویژه آن گروهی که ترکیبی از دارایی‌های رمزنگاری شده و سنتی را ارائه می دهند. پیش از این شعبه آمریکایی FTX گزینه‌های معاملات سهام را قبل از ورشکستگی فراهم کرده بود. اگر کراکن در این پروژه موفق شود ممکن است سایرصرافی‌های نیز برای افزایش رقابت و گسترش خدمات در هر دو بخش کریپتو و بازار سهام پلتفرم‌های خود را توسعه دهند. موفقیت کراکن به این بستگی دارد که بتواند مجوزهای لازم را به دست آورد و با چالش‌های نظارتی که به‌ویژه در امریکا وجود دارد و چند وقت گذشته با آن‌ها روبه‌رو شده است به خوبی مقابله کند.

با  توسعه Kraken Securities این صرافی در حال ورود به یک اکوسیستم مالی در حال تکامل است که به عنوان یک تجارت در مرز بین دارایی سنتی و دیجیتال شکل گرفته است.

منبع: cryptonews.com 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

صندوق‌های قابل معامله‌ اتر، دروازه‌ای به دنیای اتریوم بدون کیف پول

صندوق‌های قابل معامله‌ی آتی اتر (Ether futures ETFs)، برخلاف تصور عموم، مستقیماً…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

انفجار بی‌سابقه کارمزدها در بیت‌کوین بعد از هاوینگ

بیت‌کوین در پانزدهمین سالگرد تولدش، چهارمین هاوینگ خود را پشت سر گذاشت.…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحولات کلیدی در بازار صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین

همانطور که در روندهای اخیر بازار و پیش‌بینی‌های کارشناسان مشاهده می‌شود، چشم‌انداز…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید