صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : سولانا با عبور از اتریوم صدرنشین حجم معاملات DEX شد

سولانا با عبور از اتریوم صدرنشین حجم معاملات DEX شد

در تحولاتی قابل توجه، حجم معاملات در صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) سولانا برای اولین بار از اتریوم پیشی گرفت. این اتفاق روز دوشنبه، هشتم جولای رخ داد که در آن حجم معاملات سولانا به ۲.۱ میلیارد دلار رسید و از رقم ۱.۵ میلیارد دلاری اتریوم عبور کرد.

با وجود این پیشرفت، اتریوم همچنان در مجموع ارزش قفل‌شده (TVL) پیشتاز است. این رقم برای اتریوم بیش از چهار برابر سولانا بوده و به ۷.۱ میلیارد دلار در مقابل ۱.۷ میلیارد دلار برای سولانا می‌رسد. دلیل اصلی این برتری، اپلیکیشن‌های غیرمتمرکز (DApp) متعددی است که بر روی بلاک‌چین اتریوم پیاده‌سازی شده اند.

در میان پلتفرم‌های مختلف سولانا، باید به Raydium اشاره کرد که حجم معاملات آن در هفت روز گذشته به رقم چشمگیر ۶.۸ میلیارد دلار رسیده است. از این مقدار، ۱.۱ میلیارد دلار تنها در ۲۴ ساعت گذشته ثبت شده که نشان‌دهنده افزایش ۱۴۳ درصدی در یک هفته است. سایر پلتفرم سولانا شامل Orca، Meteora، Phoenix و Lifinity می‌شوند که هرکدام شاهد افزایش ۳۸ تا ۷۶ درصدی در حجم معاملات DEX خود در طول هفته گذشته بوده‌اند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید