صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : دولت آمریکا ۴،۰۰۰ بیت‌کوین به کوین‌بیس انتقال داد

دولت آمریکا ۴،۰۰۰ بیت‌کوین به کوین‌بیس انتقال داد

دولت آمریکا اخیراً طبق داده‌های آرکھام اینتلجنس، حدود ۳,۹۴۰ بیت‌کوین (به ارزش تقریبی ۲۴۱ میلیون دلار) را از یک کیف‌پول تحت کنترل خود به صرافی کوین‌بیس منتقل کرده است. این کیف‌پول در حال حاضر حدود ۱۳.۳ میلیارد دلار بیت‌کوین در خود جای داده است.

این بیت‌کوین‌ها از بازار سیاه جاده ابریشم، وب‌سایت مخفی خرید و فروش غیرقانونی مواد مخدر، اسلحه و سایر کالاهای قاچاق که در سال ۲۰۱۳ تعطیل شد، توقیف شده‌اند.

پیش‌تر در ماه آوریل، دولت ظاهراً ۳۰۱۷۵ بیت‌کوین (به ارزش تقریباً ۲ میلیارد دلار) را از همین کیف‌پول به کوین‌بیس منتقل کرده بود.

این انتقالات با نوسانات منفی بیت‌کوین در این هفته هم‌زمان شده و ممکن است باعث تشدید روند نزولی شود. همچنین، برنامه‌ی بازپرداخت ۹ میلیارد دلاری صرافی ورشکسته‌ی Mt. Gox که قرار است ماه آینده با بیت‌کوین و بیت‌کوین کش پرداخت شود، می‌تواند فشار فروش را در بازار افزایش دهد.

علاوه بر این، معاملات اخیر دولت آلمان در انتقال ۴۰۰ بیت‌کوین به کوین‌بیس و کراکن و همچنین ۵۰۰ بیت‌کوین به یک آدرس ناشناس، بر ابهامات پیرامون استراتژی دولت آمریکا برای مدیریت و فروش دارایی‌های بیت‌کوینش دامن زده است.

قیمت بیت‌کوین پس از انتقال اخیر اندکی کاهش یافت و به پایین‌ترین حد خود یعنی ۶۰,۸۰۰ دلار رسید، اما طبق داده‌های کوین‌گکو، اکنون به حدود ۶۱,۰۰۰ دلار بازگشته است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید