صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کاردانو با انتشار Node 9.0 برای هاردفورک چانگ آماده می‌شود

کاردانو با انتشار Node 9.0 برای هاردفورک چانگ آماده می‌شود

گره (Node) کاردانو در گیت‌هاب با انتشار نسخه 9.0 به‌روزرسانی شد. این نسخه، امکان اجرای هاردفورک مورد انتظار چانگ را فراهم می‌کند.

چارلز هاسکینسون، بنیان‌گذار کاردانو، در ویدیویی که در یوتیوب منتشر کرد، اعلام نمود که نرم‌افزار Node 9.0 آخرین مرحله‌ی توسعه‌ی ضروری برای اجرای هاردفورک چانگ است. این نرم‌افزار در تاریخ ۸ جولای منتشر شد.

بر اساس توضیحات منتشر شده همراه با این نسخه، Node 9.0 اولین گره‌ای است که می‌تواند از سدِ هاردفورک 9.0 (چانگ) در مین‌نت و تست‌نت بلندمدت مانند PreProd عبور کند.

طبق پیش‌بینی‌های هاسکینسون، سیگنال ارتقاء گسترده شبکه احتمالا در روزهای دوشنبه یا سه شنبه‌ی آینده صادر خواهد شد. برای اجرای هاردفورک، دست‌کم ۷۰ درصد از گره‌ها باید به نسخه جدید نرم‌افزار ارتقا یابند.

هاردفورک چانگ، اولین گام برای اعطای حکمرانی کاملاً غیرمتمرکز به کاردانو به شمار می‌رود. این هاردفورک، «Age of Voltaire» را در نقشه راه کاردانو آغاز می‌کند. «Age of Voltaire» با تغییرات گسترده در نظام سیاسی شبکه همراه است.

توسعه‌دهندگان، این تغییرات را در پیشنهاد بهبود کاردانو CIP-1694 تشریح کرده‌اند. بر اساس این پیشنهاد، هاردفورک چانگ در نهایت امکان معرفی نمایندگان منتخب (DReps) را فراهم می‌کند که توسط دارندگان توکن ADA انتخاب خواهند شد. این نمایندگان، قانون اساسی کاردانو را تدوین می‌کنند که به عالی‌ترین قانون حاکم بر شبکه تبدیل خواهد شد. پس از تدوین و تصویب قانون اساسی، DReps ها همچنان به پیشنهاد تغییرات در شبکه مطابق با این قانون اساسی ادامه خواهند داد.

توضیحات مربوط به Node 9.0 اشاره می‌کند که این نسخه هنوز امکان رأی‌گیری برای انتخاب DReps و سایر اقدامات حاکمیتی را فراهم نمی‌کند، زیرا پروتکل کامل رأی‌گیری تنها در نسخه 10.0 ارائه خواهد شد. با این حال، این نسخه از «فاز بوت‌استرپ CIP-1694 در محیط‌های تولید» پشتیبانی می‌کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: cointelegraph.com

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید