صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پلیس هنگ کنگ برای بررسی تخلفات صرافی JPEX کارگروه مخصوص تشکیل می‌دهد

پلیس هنگ کنگ برای بررسی تخلفات صرافی JPEX کارگروه مخصوص تشکیل می‌دهد

jpex هنگ کنگ

گروه مشترکی در راستای فضای رمزارزی در هنگ کنگ تشکیل شده است که به دلیل فضای رمزارزی موجود در هنگ‌کنگ قرار است به مشکلات مربوط به صرافی رمزارزی J PEX بپردازند. نیروی پلیس هنگ‌کنگ (HKPF) و کمیسیون اوراق بهادار و آتی (SFC) یک تیم متخصص رمزنگاری را برای مقابله با فعالیت‌های مبادلات غیرقانونی کریپتویی تشکیل داده‌اند.

اخبار مرتبط: درخواست SEC برای تجدید نظر حکم ریپل، رد شد

در بیانیه ۴ اکتبر، SFC گفت که این گروه پس از جلسه‌ای که در تاریخ  ۲۸ سپتامبربا نیروی پلیس هنگ‌کنگ (HKPF) برگزار کردف تصمیم گرفت تا برای رسیدگی به توقف و تحقیقات مربوط به صرافی JPEX مستقر در دبی با هم این گروه را تشکیل دهند. در روزهای قبل از این جلسه، ۱۱ نفر برای پرسش و پاسخ درباره نقش ممکن خود در این فضای رمزارزی بازداشت شدند. SFC ادعا کرده است که این شرکت بدون مجوز، خدمات خود را در منطقه ارائه داده است.

اخبار مرتبط: SEC رسیدگی به پرونده FTX را آغاز کرد

هدف از تشکیل این کارگروه متخصص، افزایش نظارت و بررسی فعالیت‌های غیرقانونی انجام شده توسط پلتفرم‌های تجارت دارایی مجازی (VATP) و به اشتراک‌گذاری اطلاعات در مورد فعالیت‌های مشکوک است و همچنین قرار است خطرات مبادلات مشکوک ارزیابی شوند و در تحقیقات همکاری کنند. مقامات هنگ‌کنگ پس از اتفاقاتی که برای JPEX افتاد، اعلام کردند که به دنبال تشدید مقررات بازار ارزهای دیجیتال هستند.

اخبار مرتبط: صرافی GMXبرای کشف یک باگ در قرارداد هوشمند، پاداش 1میلیون دلاری پرداخت می‌کند

این گروه شامل مقامات دفتر اجرای SFC و مقامات HKPF از دفاتر تجاری، امنیت سایبری و هوش مالی و بخش تحقیقات است. در بیانیۀ‌ای، Christopher Wilson، مدیر اجرای SFC، گفت که قوانین نظارتی خود را برای مبارزۀ با “VATPs” مشکل ساز و حفاظت از منافع سرمایۀ‌گذاران به کار خواهد گرفت.

اخبار مرتبط: کوین‌‌بیس مجوز فعالیت در سنگاپور را دریافت کرد

 Eve Chung، معاون پليس جرایم(HKPF )گفت:این گروه کاری در تبادل اطلاعات و پاسخ مشترک به چالش‌های ناشی از VATP برای محافظت بهتر از عموم مردم هنگ‌کنگ  نقش به‌سزایی دارد. 

اخبار مرتبط: بریتانیا در سه ماهه اول ۲۰۲۴ قرار است Digital Securities Sandbox را راه‌اندازی کند

از آن زمان، SFC فهرستی از تمامی صرافی‌های دارای مجوز، بسته شده و در انتظار درخواست مجوز، به همراه فهرستی از VATP های مشکوک را منتشر کرده است.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

بیتگرت، رمزارز محبوب این روزها

در حال حاضر، موضوعات داغ زیادی در محافل مختلف ارزهای دیجیتال مورد…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

رشد 6 درصدی Pepe Coin

پپه‌کوین، بار دیگر با جهش قابل توجه ۶ درصدی، توجه علاقه‌مندان به…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

رشد ۲۵۰۰ درصدی میم‌کوین LSHIB در 24 ساعت

دوج‌کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) در هفته‌های اخیر با مشکل رشد مواجه…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید