صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : درخواست SEC برای تجدید نظر حکم ریپل، رد شد

درخواست SEC برای تجدید نظر حکم ریپل، رد شد

SEC و ریپل

بعد ازاینکه درخواست SEC مبنی بر تجدیدنظر در حکم ریپل توسط قاضی رد شد، قرار است دادگاه نهایی آن‌ها در۲۳ آوریل ۲۰۲۴ برگزار شود. درگیری‌های حقوقی مداومی که بین SEC و شرکت Ripple وجود داشت بعد از رد درخواست تجدید نظر، توسط قاضی Torres، وارد فصل جدیدی شد.  این حکم می‌تواند هنجارهای نظارتی را در چشم‌انداز ارزهای دیجیتال تغییر دهد. با انتشار این خبرXRP به میزان ۵% افزایش یافت .

حکم ریپل 

در حکم ژوئیه، قاضی Torres به برخی فروش‌های برنامه‌ای ارز دیجیتال XRP  شرکت Ripple اشاره کرد که چون به صورت یک فرآیند پیشنهادی ناشناس صورت گرفته بود، قرار نیست قوانین اوراق بهادار را نقض کنند. با این حال، فروش‌های مستقیم به خریداران مؤسسات به عنوان اوراق بهادار شناخته شد و تصمیم قضایی به دو بخش تقسیم شد.

به دنبال این رای، SEC تلاش کرد درخواست تجدید نظر خود را به سایر فعالیت‌های ریپل ربط دهد تا فعالیت‌های دیگری را که در آن XRP با کالا یا خدمات مبادله می‌شود، در بربگیرد، اما ریپل  Ripple به دو دلیل اصلی اشاره کرد؛ عدم نظارت بر سؤالات حقوقی و مخالفت SEC با درخواست دادگاه Howey درباره اکثر تراکنش‌های XRP  و به دفاع خود پرداخت.

توضیح مختصر دیفایر درباره Howey Test : براساس Howey Test اگر یک سرمایه‌گذار مبلغی را به صورت پول نقد یا دارایی به یک شرکت یا پروژه بدهد و سپس انتظار سود از افزایش ارزش آن دارایی را داشته باشد ، آن گاه معامله به عنوان یک سرمایه‌گذاری شناخته می‌شود و باید طبق قوانین SEC تحت نظارت قرار بگیرد. SEC درباره XRP نیز به این نتیجه رسیده که این رمزارز به عنوان یک سرمایه‌گذاری تلقی می‌شود و تحت قوانین مربوط به بورس و سرمایه‌گذاری قرار می‌گیرد و برخی از داوری‌ها به این معنی بوده‌اند که XRP باید با قوانین بورس اوراق بهادار تطابق داشته باشد.

ریپل در پاسخ به درخواستSEC اعلام کرد ، چنانچه تجدید نظر SEC تأیید شود سایر پلتفرم‌های رمزنگاری مانند Binance و Coinbase نیز تحت تاثیر قرار می‌گیرند .

اخبار مرتبط:  SEC رسیدگی به پرونده FTX را آغاز کرد

SEC بر این باور است که نتیجه پرونده ممکن است به طور قابل توجهی بر درخواست‌های معوقه مربوط  به این پلتفرم‌ها نیز تأثیر بگذارد. با این حال، وکلای ریپل قبلاً اعلام کرده بودند که اگر درخواست تجدیدنظر SEC قبول شود، آن‌ها نیز یک «تجدیدنظر متقابل» ارسال می‌کنند.طرفین دخیل در این پرونده تا ۴ دسامبر فرصت دارند تا هر گونه درخواستی را به صورت موقت ارائه کنند و در صورت مخالفت با هر گونه درخواستی تا ۱۸ دسامبر، آن‌ها موظفند کلیه پرونده‌های مقدماتی لازم را ارائه دهند.

کنفرانس نهایی پیش از محاکمه در تاریخ ۱۶ آوریل ۲۰۲۴ برگزار خواهد شد. قبل از این کنفرانس، به هر دوطرف دستورداده شده که به همراه وکلایشان حداقل به مدت یک ساعت جلسه‌ای تشکیل دهند و درباره راه‌های حل و فصل احتمالی با یک‌دیگر بحث کنند.

اخبار مرتبط: کوین‌بیس با فشار سرمایه‌گذاران جذب دموکرات‌ها را شروع کرد

با امضای دستورالعمل رسمی توسط قاضی Analisa Torres درتاریخ ۳ اکتبر، Ripple Labs و SEC به یک زمان‌بندی دقیق و دشوار برای رسیدگی به پرونده محکوم شده‌اند. همانطور که پرونده به جلو می رود بیشتر موردتوجه قرار می‌گیردو عملکردهای نظارتی ارزهای دیجیتال و چشم‌انداز این صنعت مالی را تحت تاثیر قرا می‌دهد.

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید