صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کوین‌‌بیس مجوز فعالیت در سنگاپور را دریافت کرد

کوین‌‌بیس مجوز فعالیت در سنگاپور را دریافت کرد

کوین بیس در سنگاپور

کوین‌‌بیس پلتفرم مبادلات رمزنگاری، توانست مجوز فعالیت در سنگاپور را دریافت کند . این مجوز راه را برای آن‌ها هموار می‌کند تا طیف گسترده‌تری از خدمات رمزارزی را در منطقه ارائه دهند. بنا بر اعلامیه‌ای که امروز منتشر شد، بانک مرکزی سنگاپور سال گذشته موافقت اولیه با این مجوز را صادر کرد و حالا مجوز راه‌اندازی موسسه پرداختی بزرگ را به Coinbase اعطا کردند. این خبر درحالی منتشر شد که Coinbase در بازارداخلی خود با قانون‌گذاران ایالات متحده درگیر است. کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در ماه ژوئن از این شرکت به اتهام فعالیت به عنوان یک کارگزار و صرافی ثبت نشده و نقض قوانین اوراق بهادار فدرال شکایت کرده است.

اخبار مرتبط:

حسن احمد، مدیر Coinbase در سنگاپور طی مصاحبه‌ای گفت: این مجوز تعهد ما را نسبت به بازار تضمین می‌کند و نشان می‌دهد مراحل دریافت مجوز در این کشور کامل شد. تجربه ما در سنگاپور از جهاتی با آن چه در ایالات‌متحده می‌گذرد تفاوت دارد. زمانی که ما به استراتژی بین‌المللی خود فکر می‌کنیم وجود قوانین نظارتی واضح  که صنعت باید بر اساس آن عمل کند واقعا برای ما مهم است. او اضافه کرد کوین‌بیس با سازمان نظارتی سنگاپور(MAS) همکاری نزدیکی داشته، موفق شدند سیاست‌های مناسبی را در این حوزه تدوین کنند.

موضع سنگاپور در مورد ارزهای دیجیتال

دریافت این مجوز راه را برای Coinbase در سنگاپور هموار می‌کند تا طیف گسترده‌تری از خدمات پرداخت دیجیتال را به مشتریان خرده‌فروشی و سازمان‌ها در منطقه ارائه دهد. همچنین کوین‌بیس، با معرفی Standard Chartered به عنوان شريك محلي خود، رابطه‌اش را با نهاد‌های محلي تثبيت كرده است. این شرکت گفت که محصولات خود را برای برآورده کردن نیازهای محلی با استفاده ازگزینه‌های ساده تأمین حساب – از جمله PayNow و انتقال بانکی FAST و خرید بدون کارمزد استیبل‌کوین USDC فراهم کرد. موضع سنگاپور به‌عنوان یک مرکز تجاری که نسبتا طف‌دار رمزنگاری شناخته می‌شود طی سال‌های گذشته با وجود بحران در چندین واحد ارز دیجیتال که با سنگاپور مرتبط بودندتغییراتی داشته است.

شرکت‌های  Three Arrows Capital، Vauld و Hodlnaut در این مدت مورد بازبینی قرار گرفته‌اند. سو ژو (Su Zhu)، یکی از بنیان‌گذاران Three Arrows، هفته گذشته پس از عدم همکاری با مدیران صندوق سرمایه‌گذاری ناموفق در سنگاپور دستگیر شد. با این حال، به نظر می‌رسد که سازمان نظارتی ستگاپور(MAS) همچنان مایل است درخواست های مجوز را تأیید کند.  Coinbase هم با دریافت مجوز کامل به ده‌ها اپراتور رمزارز دیگر در منطقه پیوست. شرکت‌های کیف پول Crypto.com و lockchain.com هر دو مجوز MPI را در تابستان به دست آوردند. احمد در این باره گفت:

فکر می‌کنم سنگاپور از سایر مراکز رمزارزها چند قدم جلوتر است. هم مجریان خوب و هم مجریان بد را دیده‌اند و اکنون در حال ارتقای این مقررات هستند.

منبع: theblock.co 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید