صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بریتانیا در سه ماهه اول ۲۰۲۴ قرار است Digital Securities Sandbox را راه‌اندازی کند

بریتانیا در سه ماهه اول ۲۰۲۴ قرار است Digital Securities Sandbox را راه‌اندازی کند

بریتانیا

بازرسی امور خزانه‌داری در انگلستان به زودی برنامه سندباکس خود در حوزه رمزارزها را راه‌اندازی خواهد کرد که به‌طور صریح بر روی اوراق بهادار دیجیتال تمرکز دارد. این مجموعه، قوانین جدیدی خواهد داشت که به آن‌ها اجازه می‌دهد کارهای جدیدی با اوراق بهادار دیجیتال انجام دهند.

بریتانیا تا سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ سندباکس کریپتو خود را منتشرخواهد کرد. این کشور قصد دارد  باجدیت روی  اوراق بهادار دیجیتال متمرکز شود. هلن بوید(Helen Boyd) رئیس بازار سرمایه در اداره رفتار مالیاتی (FCA)، طی سخنرانی خود در اجلاس دارایی دیجیتال CCData  در ۳ اکتبر، فاش کرد که وزارت خزانه‌داری انگلستان قصد دارد،  تا در پایان سه ماهه اول سال ۲۰۲۴ یک “Digital Securities Sandbox” را راه‌اندازی کند.

 اگرچه FCA یک قانون‌گذار مالی مستقل است،  اما زیر نظر وزارت خزانه‌داری بریتانیا قرار می گیرد. به گفته هلن بوید  Digital   Securities Sandbox با Digital Sandbox که توسط FCA در آگوست ۲۰۲۳ راه‌اندازی شد و در حال حاضر کار می‌کند متفاوت است. هدف Digital Sandbox FCA حمایت از شرکت‏‌های فناوری در مراحل اولیه توسعه محصول است، در حالی کهDigital Securities Sandbox  وظایف جدید خود را با دارایی‌های دیجیتال اجرا خواهد کرد. برنامه جدید قوانین جدیدی دارد که به آن‌ها اجازه می‌دهد کارهای متفاوتی با اوراق بهادار دیجیتال انجام دهند. 

همانطور که در اعلامیه  رسمی Digital Securities Sandbox مشخص شده است، از این پس زیرساخت‌های بازار مالی دیجیتال برای شرکتی‌هایی ایجاد می‌شود که از فناوری دارایی‌های دیجیتال استفاده می‌کنند و می‌توانند در چارچوب قانونی به فعالیت‌های مرتبط با اوراق بهادار دیجیتال بپردازند. Boyd همچنین درباره نقش FCA به عنوان ناظر اصلی برای صنعت رمزارزها در انگلستان صحبت کرد و توضیح داد که هنوز  سازمان مقام مالی منتظر تصمیم وزارت خزانه درباره میزان قدرتی است که باید به FCA اعطا شود.

اخبار مرتبط: درخواست SEC برای تجدید نظر حکم ریپل، رد شد

قانون‌گذران و ناظران بریتانیا اخیراً سختگیری‌هایی را نسبت به صنعت دارایی‌های دیجیتال نشان داده‌اند، به طوری  که خزانه‌داری در نظر دارد استفاده از بازاریابی تلفنی را به منظور جذب سرمایه در حوزه رمزارزها به طور کلی منع کند. همچنین FCA آخرین هشدار را به کسب‌وکارهای رمزنگاری محلی که قوانین بازاریابی را رعایت نمی‌کنند، صادر کرده است.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ظهور PUPS، میم‌کوین جدیدی بر پایه بیت‌کوین

با فرارسیدن رویداد هاوینگ بیت‌کوین، شاهد تأثیر آن بر آلت‌کوین‌ها نیز هستیم.…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پشتیبانی تلگرام از NFT با استفاده از TON

پاول دوروف، بنیانگذار تلگرام، در کنفرانس Token2049 از برنامه‌های این پیام‌رسان غیرمتمرکز…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید