صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : SEC رسیدگی به پرونده FTX را آغاز کرد

SEC رسیدگی به پرونده FTX را آغاز کرد

ftx & sec

سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) ادعا می‌کند، یک شرکت حسابداری با نام Prager Metis، در سال ۲۰۲۱ به همراه صرافی ورشکسته FTX فعالیت داشته و صدها تخلف مربوط به استقلال حسابرسی را مرتکب شده است. (SEC) روند قانونی را علیه این شرکت حسابداری آغاز کرده و ادعا می‌کند Prager Metis قبل از اعلام ورشکستگی صرافی FTX با آن‌ها همکاری داشته است. برای رسیدگی به تمام تخلفات SEC تصمیم گرفت وظایف حسابداری و حسابرسی را از هم جدا کند.  با این حال، SEC مدعی است که این فعالیت‌های پیچیده در طول سه سال انجام شده است.

طبق بیانیه ۲۹ سپتامبر، SEC ادعا کرد که پراگر متیس( Prager Metis) خدمات حسابرسی را بدون توجه به استقلال مشتریان ارائه داده در حالی که این عمل برای حسابرسی ممنوع است. هرچند این بیانیه به صراحت به FTX یا مشتریان دیگری اشاره نمی‌‍کند، اما تاکید شده “صدها” نقض استقلال حسابرسی در سه سال گذشته اتفاق افتاده است. علاوه بر این پرونده‌های قبلی در این باره نشان می‌دهند که در مقطعی در سال ۲۰۲۱ گروه FTX Metis برای حسابرسی FTX US و FTX دعوت به همکاری شده‌اند. در حالی که  FTX در نوامبر ۲۰۲۲ اعلام ورشکستگی کرد.

در این پرونده ادعا شده که چون سام بانکمن-فرید(Sam Bankman-Fried)، مدیر عامل سابق FTX نتایج حسابرسی قبلی FTX را به طور عمومی اعلام کرده بود، Metis باید تشخیص می‌داد که همکاری آن‌ها در آن دوره تقویت اعتماد عمومی نسبت به این صرافی را افزایش داد.

اخبار مرتبط: وکلای سام بنکمن فرید به دنبال آزادی موقت وی هستند

قبلاً نگرانی‌هایی در مورد مطالب ارائه شده در گزارش‌های حسابرسی FTX ثبت شده بود. در تاریخ ۲۵ ژانویه، مدیرعامل فعلی FTX، جان جی.ری سوم(John.J.RayIII) به دادگاه تصفیه گفت که درباره اطلاعات ارائه شده درحسابرسی صورت‌های مالی نگرانی‌های بسیاری وجود دارد. علاوه بر این، سناتورهای الیزابت وارن(Elizabeth Warren) و ران وایدن (Ron Wyden) نگرانی‌هایی را درباره بی‌طرفی Prager Metis مطرح کردند. آن‌ها اعلام کردند که این شرکت به عنوان مدافع صنعت کریپتو عمل می‌کند.

در همین حال، یک شرکت حقوقی که خدمات خود را به FTX ارائه داده در چند وقت اخیر مورد بررسی قرار گرفته است. در یک پرونده قضایی در ۲۱ سپتامبر، شاکیان ادعا کردند که Fenwick & West باید  تا حدی در قبال سقوط FTX مسئول باشند زیرا گزارش‌های آن‌ها درباره صرافی اغراق‌آمیز بوده است. Fenwick & West ادعا می‌کنند تا زمانی که ثابت شود اقدامات آن‌ها فقط در حد نمایندگی مشتری ارائه شده است هیچ مسئولیتی درقبال تخلفات مشتریان خود ندارند.

منبع:cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید