صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : افزایش نگرانی‌های امنیت ملی با فعالیت شرکت‌های ماینینگ چینی در خاک آمریکا 

افزایش نگرانی‌های امنیت ملی با فعالیت شرکت‌های ماینینگ چینی در خاک آمریکا 

بیتکوین

نیویورک تایمز در گزارش اخیر خود، به نگرانی‌های امنیتی ملی در رابطه با فعالیت‌های استخراج بیت‌کوین اشاره کرده است که توسط شرکت‌های چینی در خاک ایالات متحده انجام می‌شود. تمرکز اصلی این گزارش بر روی یک مرکز استخراج ارزهای دیجیتال در Cheyenne، Wyoming است که به دلیل نزدیکی به مرکز داده مایکروسافت که از پنتاگون(Pentagon) پشتیبانی می‌کند و یک پایگاه نیروی هوایی که مسئول موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای هسته‌ای است، نگرانی‌ها را افزایش داده و زنگ خطر را به صدا درآورد.

افزایش حضور ماینرهای بیت‌کوین چینی در ایالات متحده

بر اساس این گزارش، تیم ارزیابی تهدیدات امنیت ملی مایکروسافت در مورد پتانسیل عملیات جمع آوری اطلاعات کامل و گسترده که  می‌تواند توسط شرکت چینی در چنین مکان استراتژیک انجام شود، ابراز نگرانی کرد. پس از هشدار مایکروسافت، مقامات دولتی ایالات متحده به طورناشناس گفتند، ماه‌هاست که فعالیت استخراج معدنی Wyoming را زیر نظر دارند. اقداماتی برای کاهش جمع آوری اطلاعات احتمالی انجام شده است اما جزئیاتی از آن ارائه نشد. شرکت ماینینگ با تیم تحقیقات کمیته سرمایه‌گذاری فدرال در این زمینه همکاری کرد.

اخبارمرتبط: JPMorgan: هش‌ریت بیت‌کوین پس از هاوینگ بعدی ۲۰٪ کاهش می‌یابد

Wyoming روند افزایش معادن بیت‌کوین چینی را درسراسر ایالات متحده در پیش گرفته که نگرانی‌های امنیتی در این زمینه افزایش یافته است. فراتر از نگرانی‌های مربوط به جاسوسی اطلاعاتی این است که، عملیات استخراج از انبارها یا کانتینرهای بزرگ پر از رایانه‌های تخصصی تشکیل شده‌اند و باعث می‌شود فشار قابل توجهی بر شبکه‌های برق وارد کنند. همان‌طور که این مراکز رمزارزها به‌ویژه بیت‌کوین را استخراج می‌‌کنند رایانه‌های ماینینگ آن‌ها به طور مداوم کار می‌کنند و در حال استفاده حجم بسیار زیادی برق هستند. برایان هارل(Brian Harrell)، معاون سابق وزیر حفاظت از زیرساخت‌ها در وزارت امنیت داخلی هشدار داد:

اگر این معادن برای ایجاد هرج و مرج همکاری کنند، می‌توانند فشار بسیار زیادی بر شبکه وارد کنند که به طور بالقوه منجربه خاموشی هدفمند یا حملات سایبری می‌شود.

Harrell تاکید کرد که باید تحقیقات بیشتری از هرگونه زیرساخت چینی که بر سیستم‌های انرژی کلیدی تأثیر می‌گذارد انجام شود. تحقیقات نیویورک تایمز، معادن بیت‌کوین متعلق به چین را در حداقل ۱۲ایالت از جمله آرکانزاس(Arkansas)، اوهایو(Ohio)، اوکلاهما(Oklahoma)، تنسی(Tennessee)، تگزاس(Texas) و وایومینگ(Wyoming) شناسایی کرد.

اخبار مرتبط: تگزاس برترین محل استخراج بیت‌کوین در ایالات متحده است

به طور کلی، این معادن به اندازه ۱.۵ میلیون خانه انرژی مصرف می‌کنند. معدن Cheyenne، Wyoming به تنهایی زمانی که با ظرفیت کامل کار می‌کند، به اندازه تامین ۵۵۰۰۰ خانه برق نیاز دارد. بسیاری از این تاسیسات ماینینگ از رایانه‌های تولید شده توسط Bitmain استفاده می‌کنند. Bitmain یک شرکت چینی است که هیچ ارتباط مستقیم آشکاری با مقامات چینی ندارد.اما سوابق واردات نشان می‌دهد که Bitmain محموله‌هایی را از طریق یک شرکت تابعه در یکی از سایت‌های حزب کمونیست در جنوب چین به ایالات متحده ارسال کرده است.

اخبار مرتبط: استخراج بیت‌کوین شرکت‌های Marathon، Riot و CleanSpark در ماه سپتامبر افزایش یافت

از زمانی که چین در می ۲۰۲۱ به دلیل نگرانی در مورد مصرف انرژی و بی ثباتی اقتصادی، استخراج بیت کوین را ممنوع کرد، Bitmain  ارسال تجهیزات خود به ایالات متحده را در مقایسه با  پنج سال گذشته پانزده برابر افزایش داده است.

اخبار مرتبط: تگزاس برترین محل استخراج بیت‌کوین در ایالات متحده است

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، این شرکت ادعا می کند۹۰٪ از بازار جهانی تجهیزات استخراج بیت‌کوین را در اختیار دارد. به طور کلی طبق این گزارش، افزایش عملیات استخراج بیت‌کوین متعلق به چین در ایالات متحده، نگرانی‌های قابل توجهی در مورد امنیت ملی و زیرساخت انرژی برای مقامات ایالات متحده ایجاد کرده است.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید