صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : JPMorgan: هش‌ریت بیت‌کوین پس از هاوینگ بعدی ۲۰٪ کاهش می‌یابد

JPMorgan: هش‌ریت بیت‌کوین پس از هاوینگ بعدی ۲۰٪ کاهش می‌یابد

btc

JPMorgan پیش‌بینی کرده است که پس از هاوینگ بعدی بیت‌کوین که قرار است در آوریل ۲۰۲۴ رخ دهد، هش‌ریت شبکه بیت کوین ۲۰٪ کاهش خواهد یافت. در این گزارش آمده است: ما تخمین می‌زنیم که ۲۰٪  از هش‌ریت شبکه در هاوینگ بعدی (آوریل ۲۰۲۴) حذف شود، زیرا سخت‌افزارهای کم ‌بازده از کار خواهند افتاد. هاوینگ بیت‌کوین هر چهار سال یک بار اتفاق می‌افتد و پاداش ماینرهای بیت‌کوین را به نصف کاهش می‌دهد. این گزارش همچنین اشاره کرده است که پاداش بلاک چهار سال آینده بر اساس قیمت فعلی بیت‌کوین، تقریباً ۲۰ میلیارد دلار است.

 با این حال، این گزارش خاطرنشان کرد که در مقایسه با حدودا دو سال پیش شاهد کاهش قابل توجه ۷۲٪ در این زمینه هستیم. برای مقایسه، این رقم در آوریل ۲۰۲۱ به حدود ۷۳ میلیارد دلار رسید و در سال  گذشته بین ۱۴ میلیارد دلار تا ۲۵ میلیارد دلار در نوسان بوده است.

JPMorgan بهترین ماینرهای بیت‌کوین را معرفی کرد

گزارش JPMorgan همچنین به اپراتورهای ماینینگ توصیه می‌کند که عملیات استخراجی را انتخاب کنند که بهترین ارزش نسبی را ارائه می‌دهند. این ارزش نسبی براساس عواملی مانند نرخ هش موجود، کارایی عملیاتی، قراردادهای مصرف انرژی، برنامه‌های رشد تامین شده و نقدینگی درنظر گرفته شده است. نظر بانک سرمایه‌گذاری درباره ضریب وزن مناسبی که بهتر است هر شرکت در یک سبد سرمایه‌گذاری داشته باشند به صورت زیر بیان کرده است:

(CleanSpark (CLSK با حداکثر ضریب وزنی و هدف قیمتی۵.۵۰ دلار، (Marathon Digital (MARA با حداقل ضریب وزنی و هدف قیمتی ۵ دلار،(Riot Platforms (RIOT با حداقل ضریب وزنی و هدف قیمتی ۶.۵۰  دلار، (Cipher Mining (CIFR خنثی است و فعلا بازار نسبت به آن نظری ندارد. همچنین (Iris Energy (IREN  از ضریب وزنی خنثی به حداکثر ضریب وزنی ارتقا یافته است.

اخبار مرتبط: استخراج بیت‌کوین شرکت‌های Marathon، Riot و CleanSpark در ماه سپتامبر افزایش یافت

لازم است برای درک بهتر خبر دیفایر این بخش را به زبان ساده برای شما تشریح کند، بانک سرمایه‌گذاری با توجه به پیش‌بینی‌های خود در مورد عملکرد شرکت‌ها، به ترتیب به سهام Marathon Digital و Riot Platforms را دارای حداقل ضریب وزنی ارزیابی می‌کند. از نظر آن‌ها  ارزش نسبی ضعیف این سهام بر اساس معیار‌های خاصی در مقایسه با سایر شرکت‌ها سنجیده شده است. به عبارت دیگر، بازار سهم در این شرکت‌ها را کمتر از حجم معمول می‌پندارد. در مقابل، سهم شرکت CleanSpark با حداکثر ضریب وزنی در نظر گرفته شده است. Cipher Mining فعلا متعادل ارزیابی شده است یعنی بازار به آن در حال حاضر نظر خاصی ندارد.

انتخاب برترJPMorgan شرکت CleanSpark است که بهترین تعادل بین مقیاس، پتانسیل رشد، هزینه‌های برق و ارزش نسبی را ارائه می‌دهد، در حالی که Marathon بزرگ‌ترین اپراتور ماینینگ است اما  بیشترین هزینه‌های انرژی و کمترین حاشیه سود را به همراه دارد. از سوی دیگر، Riot هزینه های برق و نقدینگی نسبتا پایینی دارد، اما ارزش سهم آن به دلیل قیمت بالا، در مقایسه با سایر شرکت‌ها، بیشتر است. Cipher Mining کمترین هزینه‌های برق را در میان رقبای خود دارد، اما رشد کمی داشته است.

ماینرها در بحبوحه نوسانات قیمت به سمت گزینه‌های کم‌ریسک‌تر می‌روند

همانطور که گزارش شده است، ماینرهای بیت‌کوین در میان نوسانات بازار ارزهای دیجیتال، در حال بررسی گزینه‌های مطمئن‌تر برای محافظت  از ثبات درآمد خود هستند. GSR، یک شرکت پیشرو در فضای تجارت و بازارسازی است که محصولات پوشش ریسک را عرضه می‌کند تا ماینرها درآمد قابل پیش‌بینی‌تری داشته باشند.GSR با ارائه این ابزارها قصد دارد شبکه بیت کوین ۵۰۰ میلیارد دلاری را انعطاف‌پذیرتر کند و اطمینان حاصل کند که اپراتورهای بزرگ در طول رکود بازار در معرض خطر قرار نمی‌گیرند. 

اخبار مرتبط: JPMorgan: پس از به‌روزرسانی Merge و Shanghai، اتریوم متمرکزتر شده است

لازم به ذکر است که ماینرها اغلب بیت کوین‌هایی را که استخراج می‌کنند نگه می‌دارند و بلافاصله آن‌ها را نمی‌فروشند. این به عنوان نوعی پوشش طبیعی عمل می‌کند، زیرا ماینرها بر افزایش قیمت در طول زمان شرط‌بندی می‌کنند و با نفروختن بیت‌‎کوین‌های استخراج شده ازبه‌دست آوردن سودهای فوری جا می‌مانند.

 منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید