صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : استخراج بیت‌کوین شرکت‌های Marathon، Riot و CleanSpark در ماه سپتامبر افزایش یافت

استخراج بیت‌کوین شرکت‌های Marathon، Riot و CleanSpark در ماه سپتامبر افزایش یافت

ماینینگ بیت کوین

Marathon Digital  فقط در ماه سپتامبر ۱۲۴۲ بیت‌کوین تولید کرد که رکورد ۴.۳درصدی از پاداش استخراج‌کنندگان بیت‌کوین را به خود اختصاص داد. افزایش استخراج بیت‌کوین، منجر به افزایش اندک قیمت سهام این شرکت در ۴ اکتبر شد، همچنبن با وجود اینکه قیمت بیت‌کوین در ماه‌های اخیر تغییرات خاصی نداشته و بین  ۲۵۱۰۰ تا ۲۸۵۰۰ دلار در نوسان بود، صورت‌های مالی شرکت نیز تقویت شد.

استخراج بیت‌کوین شرکت Marathon Digital  به میزان ۲۴۵% افزایش یافت

شرکت ماینینگ بیت‌کوین Marathon Digital در ماه سپتامبر در مجموع ۱۲۴۲بیت‌کوین تولید کرد که نسبت به آگوست ۱۶٪ افزایش و نسبت به سپتامبر ۲۰۲۲به میزان ۲۴۵٪ افزایش را نشان می‌دهد. این افزایش عظیم در تولید بیت‌کوین به دلیل افزایش ۵۰۸٪ در نرخ هش شرکت از ۳.۸ EH/s درسپتامبر ۲۰۲۲به ۲۳.۱  EH/s در سپتامبر ۲۰۲۳ بوده است. ما در حال بررسی چندین فرصت برای ظرفیت هش‌ریت بعدی خود با ۵  اگزاهش از جمله مکان‌های بین المللی با انرژی تجدیدپذیر و با هزینه کم هستیم.

در بیانیه ۴ اکتبر، مدیرعامل Marathon، فرد تیل(Fred Thiel ) گفت که این شرکت از رسیدن به هدف خود یعنی ۲۳ اگزهش خوشحال است. این شرکت که در ایالت متحده مستقر است، اکنون برای استخراج بیت‌کوین به دنبال مکان‌های جدید است تا از انرژی‌های تجدیدپذیر و کم هزینه استفاده کند.

اخبار مرتبط: تگزاس برترین محل استخراج بیت‌کوین در ایالات متحده است

ما در حال ارزیابی فرصت‌های متعدد برای ۵ اگزاهش بعدی ظرفیت نرخ‌هش خود از جمله مکان‌های بین‌المللی با انرژی‌های تجدیدپذیر کم‌هزینه هستیم. ماراتون گفت که در سال ۲۰۲۳ تا به حال۸/۶۱۰ BTC تولید کرده است.  صورت مالی شرکت نشان می‌دهد  ۱۳/۷۲۶  BTC و $۱۰۱  میلیون نقدینگی و معادلات نقدینگی نامحدود دارد که در مجموع $۴۷۱.۲ میلیون است. به گفته Google Finance، قیمت سهام این شرکت در ۴ اکتبر ۳.۲۹٪ افزایش یافت و به ۷.۵۴ دلار رسید.

Riot Platforms تولید BTC را افزایش می‌دهد

شرکت Riot Platforms دیگر استخراج‌کننده بیت‌کوین، تولید خود را هر ماه ۹٪ افزایش داد و در ماه سپتامبر۳۶۲ بیت‌کوین تولید کرد. اما در حال حاضر به طور استراتژیک عملیات استخراج را محدود کرده است. به خاطر این است که شرکت برقی را که قبلاً خریده است، با قیمت‌های بازار محور به یک تأمین‌کننده برق فروخته و برای مقابله با تقاضای بیش از حد، درازای کاهش فعالیت‌های استخراج خود از اعتبار‌های کاهش تامین برق استفاده می‌کند. 

اخبار مرتبط:بیت‌کوین با وجود موانع نظارتی آمریکا ۴٪ افزایش قیمت داشت

جیسون لس( Jason Les)، مدیرعامل Riot Platforms گفت که این قرارداد همچنان منبع درآمدی قوی برای این شرکت محسوب می‌شود. نتایج نشان می‌دهد که Riot بیشتر از درآمد خالص فروش بیت‌کوین خود در ماه‌های آگوست و سپتامبر، از اعتبارات کاهش انرژی درآمد کسب کرده است. در همین حال، لس گفت که مجموع ظرفیت هش ماینینگ Riot در حال حاضر ۱۲.۵ EH/s است و شرکت انتظار دارد در اواسط سال ۲۰۲۴ زمانی  که شرکت ۳۳/۰۰۰ ماینر نسل بعدی بیت‌کوین را نصب کند، این رقم را به ۲۰.۱  EH/s افزایش یابد. طبق داده‌های Google Finance، قیمت سهام Riot در ۴اکتبر  ۳.۲۵٪ افزایش یافت و به ۹.۰۶ دلار رسید.

 شرکت CleanSpark نیزبهترین سه ماهه و بهترین سال مالی خود را ثبت کرد

 به گفته زک برادفورد(Zach Bradford)، مدیر عامل و رئیس CleanSpark،  بیت کوین ماینر CleanSpark در ماه سپتامبر ۶۴۳ بیت کوین و در سال مالی از ۱ اکتبر ۲۰۲۲ تا ۳۰ سپتامبر ۲۰۲۳، ۶,۹۰۳ بیت کوین تولید کرد، که برای شرکت بهترین عملکرد تا به حال بوده است. برادفورد در بیانیه‌ای در ۳ اکتبر گفت: ما بهترین سه ماهه و بهترین سال مالی خود را داشتیم. کارایی ما افزایش یافته هزینه‌های انرژی ما در بین بهترین‌های صنعت است و تسهیلات‌مان با بالاترین ظریفیت در حال اجرا هستند. 

برادفورد افزایش راندمان، هزینه های انرژی پایین و امکاناتی که با حداکثر ظرفیت کار می کند را به عنوان سه عامل اصلی پشت سر نتایج رکورد شرکت ذکر کرد. به گفته Google Finance،قیمت سهام CleanSpark نیز در تاریخ ۴ اکتبر با افزایش ۴.۶۱ درصدی  به مبلغ ۳.۶۳ دلار رسید. به گزارش داده‌های Google Finance شرکتBit Digital نیز در تاریخ چهارم اکتبر نتایج خود را منتشر کرد و از جمله شرکت‌هایی بود که تولید بیت‌کوین آن در ماه سپتامبر با کاهش ۷ درصدی به ۱۳۰.۲ بیت کوین رسید. شرکت در بیانیه‌ای در تاریخ چهارم اکتبر، این کاهش را به  حدود ۶۰۰ پِتا هش بر ثانیه از ماینر‌های خاموش شده به قطع برق ناشی از تعمیرات تجهیزات نسبت داد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید