صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تگزاس برترین محل استخراج بیت‌کوین در ایالات متحده است

تگزاس برترین محل استخراج بیت‌کوین در ایالات متحده است

ماینینگ در تگزاس

Foundry که دارای بزرگ‌ترین استخر استخراج بیت‌کوین در جهان است با تحلیل داده‌های دریافتی از کاربران خود مدعی شده برتری این منطقه در استخراج رمزارزها اتفاق عجیبی نیست. ایالت لون استارتگزاس (Lone Star State of Texas) اکنون به عنوان ایالت شماره یک استخراج بیت‌کوین در جهان شناخته می‌شود و ۲۸.۵٪ از نرخ هش کشور را به خود اختصاص داده و نسبت به رقبایش در این زمینه برتری چشمگیری دارد. 

در سال ۲۰۲۱ این شرکت تخمین زده بود که سهم استخراج بیت کوین تگزاس(Texas) برابر با ۸.۴٪ است. در آن زمان هم نسبتا فاصله زیادی با رقبا داشت اما مدتی نگذشت که ایالت‌هایی مانند نیویورک(New York) با (۹.۵٪) و جورجیا(Georgia) با (۳۴.۲٪) از آن پیشی گرفتند در صورتی که سهام این ایالت‌ها امروز به ۸.۸٪ و ۹.۶٪ کاهش یافته است.

اخبار مرتبط: تسلط بیت‌کوین بر بازار رمز‌ارزها به ٪۵۰ رسید

افت شدید جورجیا به دلیل عدم مشارکت یک شرکت استخراج‌کننده بزرگ از سال ۲۰۲۱ تا ۲۰۲۳ بوده است. علاوه برآن از سال گذشته استخراج رمزارزها در نیویورک از زمان اجرایی شدن قوانین علیه ماینرها برای استفاده ازمنابع سوخت  فسیلی به حالت رکود درآمده است. سایر ایالت‌ها مانند نبراسکا(Nebraska)، کارولینای شمالی(North Carolina)، کنتاکی(Kentucky)، اکلاهما(Oklahoma) و واشنگتن(Washington ) نیزافت شدیدی را تجربه کرده‌اند.

دولت تگزاس با پرداخت پاداش‌های دولتی که برای تشویق ماینرها انجام داده است تلاش می‌کند آن‌ها را به پایدارسازی شبکه برق دعوت کند و در تابستان و زمستان‌هایی که مصرف برق به اوج خود می‌رسد اپراتور شبکه ERCOT از آن‌هاخواسته عملیات خود را متوقف نمایند تا مردم برای مصارف روزانه خود مشکلی نداشته باشند و در برابر انجام این کار به آن‌ها پاداش می‌دهد.

مدیر عامل Riot، جیسون لس(Jason Les) به تازگی در یک بیانیه مطبوعاتی خاطرنشان کرد که کمک‌های دولتی برای مصرف برق، هزینه‌های شرکت Riot برای استخراج بیتکوین را به شکل قابل توجهی کاهش داده و این امکان را فراهم می‌کند که به صورت مستقل و با هزینه کمتر، تولید بیتکوین را ادامه دهد و سود بیشتری به دست آورد.

پس از اینکه شرکت رقیب Cipher Mining در ماه مه ۱۱/۰۰۰ دستگاه استخراج برای واحد تولیدی خود در تگزاس خریداری کرد، شرکت Riot طرح‌های گسترشی عمده‌ای در شهرستان‌های Navarro و Milam اجرا نمود. Foundry عملیات استخراج بیتکوین خود را در تگزاس گسترش داده و سایت‌های استخراج را از شرکت ورشکسته Compute North خریداری کرد. همچنینFoundry به دلیل تحمیل محدودیت‌های زیاد در استخراج بیتکوین در ماه‌های گذشته، اعتقاد دارد که تخمین ۲۸.۵ درصدی آن ممکن است پایین‌تر باشد.

اخبار مرتبط: بلومبرگ: بیت‌کوین در کنترل مصرف انرژی نسبت به سایر صنایع موفق‌تر است

دانشگاه کمبریج همچنین داده‌های عمومی را در مورد نرخ هش بیت کوین و مصرف برق منتشر کرد، اگرچه نقشه استخراج آن از ژانویه ۲۰۲۲ به روز نشده است اما اطلاعات فعلی نشان می‌دهد تگزاس تنها ۱۱.۲٪ از نرخ هش ایالات متحده را در اختیار دارد. الکساندر نویمولر( Alexander Neumueller)، سرپرست تحقیقات کمبریج(Cambridge)طی نامه‌ای به Decrypt درباره تأثیر استخراج رمزارزها بر آب و هوا گفت: «امیدوار است تیمش برنامه استخراج خود را تا «اوایل سال آینده» به‌روزرسانی کند اما نمی‌تواند تاریخ قطعی در این باره اعلام نماید.»وی توضیح داد:

«وقتی ما یک به‌روزرسانی را منتشر می‌کنیم، مهم‌ترین ویژگی برایمان این است که نمونه به اندازه کافی بزرگ باشد و از غیر متمرکز بودن آن مطمئن می‌شویم. Cambridge استخر ANTPOOL را به لیست استخرهای همکارخود اضافه کرده که پس از Foundry، دومین استخر بزرگ است.» وی همچنین افزود:

طی صحبت‌هایی که با صنعتگران این حوزه داشتم از افزایش قابل توجه سهم تگزاس تعجب نکردم و انتظار دارم که چشم‌انداز آینده ما مخصوصا نسبت به چین و قزاقستان در ژانويۀ ۲۰۲۲کاملا متفاوت باشد.

منبع: decrypt.co

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

مخالفت Coin Center با لایحه جدید استیبل کوین‌ها در امریکا

سناتورهای امریکایی روز چهارشنبه لایحه‌ای در مورد پرداخت‌ استیبل‌کوین‌ها ارائه کردند. این…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

گری اسکیل، ETF بیت‌کوین با کارمزد ۰.۱۵٪‌ راه‌اندازی می‌کند

شرکت گری‌اسکیل قصد دارد نسخه کوچک‌شده‌ای از صندوق قابل معامله در بورس…

۲ اردیبهشت ۱۴۰۳

حجم کارمزد اولین بلاک شبکه بیت‌کوین پس از هاوینگ به ۲.۴ میلیون دلار رسید

استخر ماینینگ ViaBTC بلاک ۸۴۰,۰۰۰امین بیت‌کوین را استخراج کرد که نشان‌دهنده‌ی کاهش…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید