صفحه اصلی > اخبار : یک استارتاپ جدید با شعار: بدون اینترنت و بدون مشکل قرار است بیت‌کوین را به شبکه‌های محلی مش بیاورد

یک استارتاپ جدید با شعار: بدون اینترنت و بدون مشکل قرار است بیت‌کوین را به شبکه‌های محلی مش بیاورد

لایتینگ بیت کوین

در دنیایی که همه چیز به اتصال اینترنت وابسته است، یک استارت‌آپ مستقر در فلوریدا راه جدیدی را ایجاد می‌کند تا حتی زمانی که دسترسی به وب وجود ندارد، تراکنش‌های شبکه لایتنینگ بیت‌کوین فعال بمانند.

خبرگزاری رمزارز Decrypt روز پنجشنبه گزارش داد، این شرکت که LNMesh نام دارد، از “شبکه‌های مش” محلی برای تسهیل پرداخت‌های آفلاین بیت‌کوین استفاده می‌کند.

ایده LNMesh برای زمان‌هایی کارایی دارد که دسترسی به اینترنت ممکن نیست مثلا هنگام وقوع بلایای طبیعی یا در مناطق دورافتاده که اتصال نقطه‌ای دارند.

بعد از اینکه محققان دانشگاه بین المللی فلوریدا، این مقاله را با نام LNMesh  منتشر کردند، توانستند توجه بسیاری را به خود جلب نمایند. آن‌ها در این مقاله توضیح دادند که چطور ممکن است بدون اتصال به اینترنت ارسال بیت‌کوین انجام شود و در ادامه به چگونگی انجام تراکنش‌های شبکه لایتینگ آفلاین با استفاده از شبکه‌های مش بی‌سیم پرداختند. این مقاله بین اعضای انجمن در X اشتراک گذاری شده است.

 

دستگاه‌ها مستقیماً به یکدیگر متصل می‌شوند

شبکه‌های مش شبکه‌های ارتباطی غیرمتمرکزی هستند که در آن دستگاه‌ها مستقیماً از طریق بلوتوث و وای‌فای به یکدیگر متصل می‌شوند و یک شبکه محلی مستقل از اینترنت ایجاد می‌‍‌کنند. LNMesh با ایجاد یک شبکه محلی لایتنینگ، که یک لایه سریع‌تر و ارزان‌تر بر روی بلاک‌چین بیت‌کوین ساخته شده است، از این مفهوم استفاده می کند. نکته قابل توجه در مورد LNMesh این است که نیازی به تغییر در پروتکل یا کد شبکه لایتنینگ نیست و به جای آن تیم پشتیبانی با استفاده از رایانه‌های کم‌هزینه Raspberry Pi شبکه‌ای از گره‌های بیت‌کوین و لایتنینگ راه‌اندازی می‌کنند. این شبکه‌‌ها از گره‌های خود برای انتقال بیت‌کوین‌ها استفاده می‌نمایند.

 

محققان LNMesh آزمایش‌های متعددی را انجام دادند که طی آن گره‌های شبکه را در سراسر محوطه دانشگاه پخش کردند و از طریق یک شبکه مش محلی با استفاده از بلوتوث و Wi-Fi به هم متصل شدند. با استفاده از این رویکرد آفلاین، آن‌ها توانستند پرداخت‌های لایتنینگ را با موفقیت بین گره‌ها ارسال کنند.از آنجایی که پرداخت‌های لایتنینگ خارج از زنجیره انجام می‌شود، به بلاک‌چین بیت‌کوین متکی نیستند و به آن‌ها اجازه می‌دهد به صورت آفلاین تسویه حساب کنند.

متاسفانه چالش‌های کلیدی همچنان تغییری نکرده!!

در حالی که انجام تراکنش‌های آفلاین بیت‌کوین بسیارهیجان‌انگیزاست هنوز چالش‌های وجود دارند که باید برطرف شوند. یکی از این چالش‌ها هماهنگی باز کردن کانال‌ها بین کاربران است که LNMesh روش‌هایی را برای تجزیه و تحلیل الگوهای تحرک روزانه کاربران بررسی می‌کند اما اجرای آن شاید به فرآیندهای بیشتری نیاز داشته باشد.

پیشرفت LNMesh راه را برای استفاده از بیت‌کوین در شرایطی که دسترسی به اینترنت محدود است یا وجود ندارد، هموارمی‌کند و همه کسانی که کارهایشان به ارزهای دیجیتال وابسته است ولی بنا به دلایلی افلاین هستند می‌توانند از آن استفاده نمایند.

این استارتاپ متعهد است تا به منابع و کدهای آن به صورت عمومی دسترسی آزاد داده شود و تمام کدها و یافته‌های تحقیقاتی آن‌ها در دسترس دیگران است تا بتوانند این پروژه را توسعه دهند و عصر جدیدی از پرداخت‌های آفلاین غیر متمرکز را در دنیای واقعی آغاز کنند.

منبع : cryptonews.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید