صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : ورودی ۲۹۵ میلیون دلاری به صندوق‌های ETF بیت‌کوین

ورودی ۲۹۵ میلیون دلاری به صندوق‌های ETF بیت‌کوین

قیمت بیت‌کوین در چند هفته اخیر با ریزش مواجه بوده است. با این حال، ETFهای بیت‌کوین در تایخ ۸ جولای، شاهد بزرگ‌ترین میزان ورود سرمایه در یک ماه گذشته بوده‌اند. این ۱۱ صندوق، در مجموع ۲۹۵ میلیون دلار جذب کرده‌اند که بیشترین رقم از ۵ ژوئن به شمار می‌رود.

Image

بزرگترین ورودی روزانه مربوط به صندوق iShares Bitcoin Trust متعلق به شرکت بلک‌راک با ۱۸۷.۲ میلیون دلار بوده است. پس از آن، صندوق Wise Origin Bitcoin متعلق به فیدلیتی با ۶۱.۵ میلیون دلار قرار دارد.

این اقدام سرمایه‌گذاران در حالی صورت گرفته که نگرانی‌هایی جدی در مورد فروش گسترده بیت‌کوین توسط دولت آلمان و بازپرداخت طلب طلبکاران صرافی ژاپنی Mt. Gox وجود دارد.

همچنین دولت آلمان تاکنون بیش از ۲۶ هزار بیت‌کوین (به ارزش ۱.۵ میلیارد دلار) را به صرافی‌ها منتقل کرده است. بر اساس گزارش Arkham Intelligence، این کشور همچنان ۲۷،۴۶۰ بیت‌کوین (به ارزش ۱.۵۷ میلیارد دلار) ذخیره دارد.

از سوی دیگر، نگرانی‌هایی وجود دارد که با شروع بازپرداخت طلب طلبکاران صرافی Mt. Gox که در هک سال ۲۰۱۴ متحمل ضرر شده بودند، ۸.۵ میلیارد دلار بیت‌کوین به بازار تزریق شود. با این حال، برخی تحلیلگران بر این باورند که این نگرانی‌ها اغراق‌آمیز است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید