صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مشاورVanEck:السالوادور با پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی، می‌تواند به سنگاپور آمریکا تبدیل شود

مشاورVanEck:السالوادور با پذیرش بیت‌کوین به عنوان ارز قانونی، می‌تواند به سنگاپور آمریکا تبدیل شود

السالوادور

گابور گورباکس (Gabor Gurbacs) مشاور استراتژی شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری VanEck، پیش‌بینی می‌کند که رشد اقتصادی السالوادور(ElSalvador) در سال‌های آینده با موج جدیدی از سرمایه‌گذاری‌ها و مهاجرت، تقویت خواهد شد. به گفته Gurbacs؛

السالوادور می‌تواند از سنگاپور الگوبرداری کند و به یک مرکز مالی در قاره آمریکا تبدیل شود. 

Gurbacs در پست۲۸ اکتبر خود توضیح داد:

من اغلب به مدیران سبد سرمایه‌گذاری و تخصیص‌دهندگان دارایی می‌گویم که ElSalvador پتانسیل تبدیل شدن به سنگاپور آمریکا را دارد. انتظار دارم که مهاجرت به السالوادور، سرمایه‌گذاری و به‌طور کلی رشد ElSalvador هر روز افزایش یابد. 

مشابه دستاوردی که سنگاپور در اواخر دهه ۱۹۰۰ به آن رسید، Gurbacs انتظار دارد سرمایه‌گذاری جدید و مهاجرت، محرک‌های اصلی افزایش رشد اقتصادی السالوادور در چند سال آینده باشد. اظهارات وی در پاسخ به پست اکتبر ۲۸ مکس کایزر(Max Keiser) مجری برنامه تلویزیونی آمریکایی و بیت کوینر است که با عنوان «به السالوادور، سرزمین جدید آزاد، نقل مکان کنید.» منتشر شد.

Keiser که اکنون در السالوادور زندگی می‌کند، بیت‌کوین (BTC) و وضعیت ارز قانونی دلار آمریکا، پاکسازی جرم و جنایت در السالوادور، سواحل بی‌نظیر و قهوه عالی را به عنوان برخی از اصلی‌ترین دلایلی نام برده که باید این کشور از آمریکای مرکزی مورد توجه همه قرار گیرد. وضعیت السالوادور به عنوان یک اقتصاد نوظهور زمانی برجسته‌تر شد که نایب بوکله (Nayib Bukele) در ژوئن ۲۰۱۹ به عنوان رئیس‌جمهور این کشور منصوب شد.

اوراق قرضه دولتی السالوادور در سال جاری نسبت به بسیاری از بازارهای نوظهور دیگر عمل‌کرد بهتری داشته و تا آگوست بازدهی ۷۰ درصدی را به دست آورده است. حتی توجه برخی از بانک‌های سرمایه‌گذاری بزرگ مانند JPMorgan  را نیز به خود جلب کرد.  Bukele و دولت السالوادور در سپتامبر ۲۰۲۱ علاوه بر اینکه برای همه السالوادوری ها در همان هفته یک کیف‌پول امانی بیت‌کوین با نام Chivo Wallet  عرضه شد همچنین بیت‌کوین را به عنوان ارز قانونی اعلام کردند.

اخبار مرتبط: شرکت Galaxy پیش‌بینی می‌کند، قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF در سال اول ۷۴٪ افزایش می‌یابد

السالوادور همچنین در حال بهره‌برداری از منابع آتشفشانی خود برای تامین انرژی یک شرکت استخراج بیت‌کوین به نام Volcano Energy است که در ژوئن با سرمایه‌گذاری ۱ میلیارد دلاری راه‌اندازی شد. Max Keiser به عنوان رئیس اجرایی این شرکت فعالیت می‌کند. اولین استخر استخراج این شرکت در پی همکاری با استخراج‌کنندگان بیت‌کوین Luxor Technology در اکتبر راه‌اندازی شد. 

اخبار مرتبط: طبق گزارش FCA، شرکت‌های کریپتو تاکنون ۲۲۱ بار قوانین تبلیغاتی جدید بریتانیا را نقض کرده‌اند

السالوادور در ماه مه دکتر سیف‌الدین آموس (Saifedean Ammous) نویسنده کتاب «استاندارد بیت‌کوین» را به عنوان مشاور اقتصادی دفتر ملی بیت‌کوین منصوب کرد. این کشور قصد دارد طی پنج سال آینده با ذخیره بیت‌کوین، بدهی خود را تسویه کند. Bukele همچنین در آوریل اقدام جسورانه‌ای برای حذف همه مالیات‌ها بر نوآوری‌های فناوری انجام داد که می‌تواند کارآفرینان و سرمایه‌گذارهای خارجی بیشتری را به کشور جذب کند.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

سنای آمریکا 1 درصد مالیات بر بیت‌کوین‌های بالای 500 هزار دلار را تصویب کرد

این اقدام، بخشی از تلاش‌های گسترده‌تر برای تنظیم و ادغام ارزهای دیجیتال…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

صرافی FTX از حراج توکن‌های سولانا خبر داد

صرافی FTX حدود ۱.۹ میلیارد دلار توکن قفل‌شده سولانا (SOL) را به…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

بررسی افزایش 25 درصدی BONK

پس از افت قابل توجه قیمت در اوایل آوریل، BONK، یک میم…

۳ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید