صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : طبق گزارش FCA: شرکت‌های کریپتو تاکنون 221 بار قوانین تبلیغاتی جدید بریتانیا را نقض کرده‌اند

طبق گزارش FCA: شرکت‌های کریپتو تاکنون 221 بار قوانین تبلیغاتی جدید بریتانیا را نقض کرده‌اند

قانونگذاری بریتانیا

به نظر می‌رسد بسیاری از شرکت‌هایی که FCA به آن‌ها هشدار داده قوانین جدید را نقض می‌کنند و طرح‌های مشکوک با بازدهی بالا ارائه می‌دهند حتی شرکت‌های قانونی نیز هشدارهایی را دریافت کرده‌اند. قانون‌گذاران مالی بریتانیا می‌گویند از اوایل اکتبر که قوانین مالیاتی جدید اجرا شده‌اند شرکت‌های تبلیغاتی ارز دیجیتال حداقل ۲۲۱ بار این قوانین را نقض کرده‌اند. 

۲۵ اکتبر اداره نظارت مالی بریتانیا (FCA) در بیانیه‌ای اعلام کرد: از تاریخ ۸ اکتبر قوانین تبلیغات ارز دیجیتال اجرا شد اما شرکت‌های کریپتو هنوز به مشتریان خود به اندازه کافی در مورد خطرات سرمایه‌گذاری در کریپتو اطلاع‌رسانی نمی‌‍کنند و در تبلیغاتشان ادعاهایی مطرح می‌شود که ممکن است گمراه کننده باشد. ۹ اکتبر اداره نظارت مالی بریتانیا (FCA) اعلام کرد ۲۴  ساعت پس از اجرای مقررات جدید تبلیغات کریپتو۱۴۶ هشدار در مورد نقض این مقررات صادر کرده است. کاربران باید قبل ازانجام هرگونه سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال، لیست هشدار FCA را بررسی کنند.

اخبار مرتبط: چگونه بایننس و کوین‌بیس با قوانین جدید ارز دیجیتال در بریتانیا سازگار می‌شوند

در حالی که به نظر می‌رسد بسیاری از هشدارهای مرتبط با ارز دیجیتال FCA  طرح‌هایی غیرقانونی هستند که بازدهی بالایی را  از سرمایه‌گذاری‌های کریپتو ارائه می‌کنند FCA علیه کسب‌وکارهای به ظاهر قانونی نیز اقدام کرده است.

قبلا خبر اینکه قرار است Binance در انگلستان با قوانین جدید، به کار خود ادامه دهد منتشر شد و به همین دلیل  با شرکت تحت نظارت FCA همکاری کرده تا بازاریابی و ارتباطات خود را برای رعایت قوانین جدید FCA تأیید کند. اما ۱۰ اکتبر طبق بیانیه جدید محدودیت‌هایی برای Rebuilding Society به وجود آمد.  پس از انتشار این بیانیه بایننس ثبت‌نام کاربران جدید بریتانیا را متوقف کرد. 

بیانیه FCA می‌گوید:

ما انتظار داریم که شرکت‌های مجاز که تبلیغات شرکت‌های دارایی کریپتو را تأیید می‌کنند، تعهدات نظارتی خود را جدی بگیرند. در جاهایی که این اتفاق نیفتد، ما وارد عمل خواهیم شد.

این سازمان افزود که با شبکه‌های اجتماعی، فروشگاه‌های برنامه، موتورهای جستجو، ثبت‌کنندگان نام دامنه و ارائه‌دهندگان پرداخت همکاری می‌کند تا تبلیغات ممنوعه را حذف، مسدود و متوقف کند. بر اساس قوانین جدید، تبلیغات مرتبط با ارز دیجیتال فقط می‌توانند توسط شرکت‌های مجاز یا تنظیم‌شده FCA تبلیغ یا تأیید شوند، این قوانین برای همه مشاغل اعمال می‌شود، حتی آن‌هایی که در بریتانیا حضور ندارند. تبلیغات باید به‌طور واضح ریسک‌های موجود را هشدار دهند تا به سرمایه‌گذاری در ارز دیجیتال پرریسک ترغیب نشوند. تبلیغاتی که در بازارهای خارج از کشور مانند پاداش‌های ارجاع و میم‌ها رایج است، در بریتانیا ممنوع و محدود شده است.

اخبار مرتبط: شرکت Galaxy پیش‌بینی می‌کند: قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF در سال اول ۷۴٪ افزایش می‌یابد

James Young رئیس بخش انطباق Transak، به Cointelegraph گفت که قوانین FCA برای مشاغل «بسیار چالش‌برانگیز» است، اما معتقد است که حمایت از مصرف‌کننده پذیرش را به طور تصاعدی افزایش خواهد داد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید