صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : شرکت Galaxy پیش‌بینی می‌کند: قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF در سال اول ۷۴٪ افزایش می‌یابد

شرکت Galaxy پیش‌بینی می‌کند: قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF در سال اول ۷۴٪ افزایش می‌یابد

قیمت بیت‌کوین

بر اساس برآوردهای شرکت سرمایه‌گذاری رمزنگاری Galaxy Digital، اولین سال پس از راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله بیت‌کوین در بورس (ETF) امریکا قیمت بیت‌کوین ۷۴.۱٪ افزایش خواهد یافت. در وبلاگی که ۲۴ اکتبر چارلز یو(Charles Yu) کارشناس تحقیقاتی Galaxy Digital برآورد کرد، در صورت راه‌اندازی صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) ، حجم بازار قابل دسترسی تخمین زده شده برای این صندوق‌ها در سال اول پس از راه‌اندازی بیشتر از۱۴.۴ تریلیون دلار خواهد بود. طبق این برآورد ETFهای طلا به عنوان مبنایی درنظر گرفته شده‌اند تا مقدار حدودی ورود نقدینگی به ETF بیت‌کوین را به‌دست آورند.

اخبار مرتبط: با نشانه‌های افزایش قیمت طلا، آیا بیت‌کوین به ۳۱ هزار دلار می‌رسد؟

طبق برآوردهای Yu قیمت بیت‌کوین پس از راه‌اندازی ETF، در ماه اول ۶.۲٪ افزایش می‌یابد و سپس تا ماه دوازدهم این روند کمتر می‌شود و ماهانه ۳.۷٪ افزایش خواهد داشت. Yu از داده‌های قیمت بیت‌کوین از ۳۰ سپتامبر استفاده کرد و توضیحاتش را این‌طور ادامه داد که بعد از افزایش ۷۴.۱ درصدی قیمت فعلی بیت‌کوین احتمالا قیمتش به ۵۹۲۰۰ دلار خواهد رسید. Markus Thielen رئیس تحقیقات در شرکت خدمات مالی دارایی‌های دیجیتال Matrixport، در پست ۱۹ اکتبر خود به رقم مشابهی رسید و برآورد کرد که:

 اگر درخواست ETF بیت‌کوین BlackRock تأیید شود، بیت‌کوین می‌تواند بین ۴۲۰۰۰ تا ۵۶۰۰۰ دلار افزایش یابد.

اخبار مرتبط: تسلط بیت‌کوین به بالاترین حد در ۲ سال اخیر رسید

Yu همچنین پیش‌بینی می‌کند که اندازه بازار قابل دسترس ETFهای بیت‌کوین ایالات متحده در سال دوم پس از راه‌اندازی به ۲۶.۵ تریلیون دلار و در سال سوم به ۳۹.۶  تریلیون دلار برسد. وی تاکید کرد که تأخیر یا رد ETF های بیت‌کوین بر پیش‌بینی قیمت آن تأثیر می‌گذارد. با این حال، وی ادامه داد که این برآوردها هنوز محافظه‌کارانه هستند و تأثیرات تأیید مرحله دوم ETF بیت‌کوین در نظر گرفته نشده است. Yu نوشت: در آینده نزدیک ما انتظار داریم که سایر بازارهای جهانی مانند ایالات‌متحده در تأیید و ارائه پیشنهادهای مشابه بیت‌کوین ETF به جامعه سرمایه‌گذاران این بازار بپیوندند.

او با اشاره به دارایی‌های ورودی ETF، هاوینگ بیت‌کوین در آوریل ۲۰۲۴ و احتمال اینکه نرخ‌ها به اوج خود رسیده یا در کوتاه‌مدت به اوج خود برسند، افزود:

۲۰۲۴ می‌تواند سال بزرگی برای بیت‌کوین باشد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید