صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : رمپ فیات به کریپتو در Polkadot با همکاری Velocity Labs و Ramp Network

رمپ فیات به کریپتو در Polkadot با همکاری Velocity Labs و Ramp Network

شرکت Velocity Labs اعلام کرده است که با همکاری Ramp Network و با استفاده از Asset Hub‌، امکان خرید مستقیم ارز دیجیتال با پول رایج (فیات) را برای اکوسیستم Polkadot فراهم کرده است. این قابلیت جدید به کاربران اجازه می‌دهد تا به راحتی ارزهای رایج مانند یورو، دلار و پوند را مستقیما به ارز دیجیتال مورد نظر خود در هر کدام از بلاک‌چین‌های موازی (parachain) شبکه Polkadot تبدیل کنند.

دسترسی به امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) همواره با چالش خرید مستقیم ارز دیجیتال با پول رایج (فیات) روبرو بوده است. با این حال، این مشکل از همان ابتدا شناسایی شد و توسعه‌دهندگان این حوزه با همکاری تنظیم‌کننده‌ها، صادرکنندگان کارت‌های اعتباری و دیگر زیرساخت‌های پرداخت، در حال رفع آن هستند. با این همکاری، موانع ورود به دنیای ارز دیجیتال به زودی برطرف خواهد شد.

شرکت Velocity Labs در نوامبر ۲۰۲۳ مذاکرات خود را با Ramp Network آغاز کرد. Ramp، پیشرو در زمینه زیرساخت‌های خرید ارز دیجیتال با پول رایج (fiat onramp) برای وب ۳ به شمار می‌رود. این شرکت یک فین‌تک است که راه‌حل‌هایی برای اتصال اقتصاد ارز دیجیتال به زیرساخت‌های مالی جهانی ارائه می‌دهد. محصولات این شرکت شامل درگاه‌های خرید و فروش ارز دیجیتال است که تجربه‌ای ساده و روان را برای کسب‌وکارها و افراد در تبدیل ارزهای دیجیتال و پول رایج فراهم می‌کند.

هدف اصلی Velocity Labs از این همکاری، افزایش حداکثری دسترسی به Asset Hub و کمک به دستیابی به حداکثر پتانسیل آن است. Velocity Labs یک شرکت فعال در حوزه DeFi و زیرساخت بلاکچین است که با هدف تبدیل اکوسیستم Polkadot به قطب نوآوری در امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) تاسیس شده است.

Asset Hub یک پاراچین سیستمی است که اغلب با عنوان «پایگاه اصلی» دارایی‌ها در کل اکوسیستم بلاکچین Polkadot شناخته می‌شود. عملکرد اصلی آن تسهیل فرآیند ایجاد، مدیریت و استفاده از دارایی‌ها در این اکوسیستم است. Asset Hub به دلیل ماهیت پاراچین سیستمی، رابطه‌ای قابل اعتماد با رله‌چین (Relay Chain) شبکه Polkadot دارد و این موضوع امکان انتقال توکن DOT از رله‌چین به Asset Hub را فراهم می‌کند.

Asset Hub همچنین نقش مهمی در انتشار توکن‌های مشابه با استاندارد ERC-20 (استاندارد شبکه اتریوم که زیربنای امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) است) ایفا می‌کند و به همین سبب در احیای قریب‌الوقوع امور مالی غیرمتمرکز در شبکه Polkadot تاثیرگذار خواهد بود.

با این وجود، Asset Hub همچنان با برخی محدودیت‌ها، به ویژه در زمینه تجربه کاربری (UX) و تجربه توسعه‌دهندگان (DevEx) مواجه است. Velocity Labs به طور خستگی‌ناپذیر در حال رفع این محدودیت‌ها و آزاد کردن حداکثر پتانسیل Asset Hub است.

تحلیل قیمت Polkadot (DOT)

احساسات منفی (نزولی) مجددا در مورد Polkadot (DOT) در حال افزایش است. این ارز دیجیتال از روز سه‌شنبه که پس از عدم عبور از میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه (20-day SMA) که سطح مقاومتی قوی‌ای محسوب می‌شد، با افت نزدیک به ۳ درصد روبرو شد، روند نزولی به خود گرفته است. در آن زمان، DOT بین میانگین متحرک ساده ۲۰ روزه و میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه که به عنوان سطح حمایتی عمل می‌کرد، در نوسان بود. با این حال، این سطح حمایتی در روز سه‌شنبه شکسته شد و فروشندگان با کاهش ۴.۵۵ درصدی قیمت DOT، آن را به زیر سطح ۷ دلار و به قیمت ۶.۹۲ دلار رساندند.

در جلسات معاملاتی بعدی، شاهد افت‌های ۰.۸۷ و ۱.۴۶ درصدی بودیم که در نهایت DOT را به قیمت ۶.۷۶ دلار در انتهای روز جمعه رساند. DOT در حدود قیمت ۶.۵۰ دلار حمایت‌هایی دارد، بنابراین قیمت می‌تواند در این نقطه تثبیت شود. با این حال، اگر فروشندگان بتوانند DOT را به زیر این سطح برسانند، قیمت می‌تواند تا سطح ۶ دلار کاهش یابد. DOT به لطف میانگین متحرک ساده ۲۰۰ روزه (200-day SMA) در قیمت ۷ دلار با مقاومت مواجه است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید