صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : آیا بولران بیت‌کوین تا ۲۰۲۵ به تاخیر افتاده است؟

آیا بولران بیت‌کوین تا ۲۰۲۵ به تاخیر افتاده است؟

قیمت بیت‌کوین اخیرا با رسیدن به بالاترین حد خود، نوید یک بازار گاوی طولانی‌مدت را داد. با این حال، افت اخیر قیمت، این سوال را ایجاد کرده است که با توجه به کندی چرخه فعلی، چه زمانی می‌توانیم شاهد رسیدن به اوج قیمت باشیم؟

در اواسط مارس ۲۰۲۴، بیت‌کوین با جهشی قابل توجه، ۲۶۰ روز زودتر از چرخه معمول پس از نصف شدن عرضه، به بالاترین سطح خود رسید. اما پس از دو ماه تثبیت قیمت، این شتاب به طور قابل توجهی کاهش یافته است.

کارشناسان رمزارز مانند Rekt Capital معتقدند که در صورت ادامه این کندی، چرخه فعلی ممکن است به تدریج با الگوی سنتی همسو شود، جایی که بیت‌کوین ۵۱۸ تا ۵۴۶ روز پس از نصف شدن عرضه به اوج خود می‌رسد.

تحلیل چرخه‌های گذشته

به جای تمرکز صرف بر نصف شدن عرضه، استفاده از بالاترین قیمت‌های تاریخی به عنوان نقاط مرجع، می‌تواند در پیش‌بینی اوج بازار گاوی مفیدتر باشد. تحلیل چرخه‌های گذشته نشان می‌دهد که بیت‌کوین معمولاً ۲۶۶ تا ۳۱۵ روز پس از عبور از بالاترین قیمت قبلی خود، به اوج قیمتی می‌رسد. از آنجایی که بیت‌کوین در اواسط مارس ۲۰۲۴ از این آستانه عبور کرد، انتظار برای رسیدن به اوج بعدی بین اواخر نوامبر ۲۰۲۴ تا اواخر ژانویه ۲۰۲۵ منطقی است.

با وجود شتاب اولیه چرخه، نگاهی به گذشته، روند جالبی را نشان می‌دهد: بیت‌کوین زمان بیشتری را صرف می‌کند تا بالای رکوردهای قبلی خود بماند و سپس به سطوح جدیدی برسد. این مدت زمان در سال ۲۰۱۳، ۲۶۸روز بود که در سال ۲۰۱۷ به ۲۸۰ روز (+۱۴ روز) و در سال ۲۰۲۱ به ۳۱۵ روز (+۳۵ روز) افزایش یافت. برون‌یابی از این روند نشان می‌دهد که اوج بعدی می‌تواند بین اواسط دسامبر ۲۰۲۴ تا اوایل مارس ۲۰۲۵ ، یعنی ۲۸۰ تا ۳۵۰ روز پس از عبور از رکورد قبلی رخ دهد.

اگرچه هیجان ابتدای سال ۲۰۲۴، امید به اوج زودهنگام بازار گاوی بیت‌کوین را افزایش داد، اما تجزیه و تحلیل دقیق چرخه‌های گذشته و دینامیک فعلی، نیازمند صبر است. مگر اینکه شتاب غیرمنتظره‌ای رخ دهد، انتظار نمی‌رود تا قبل از پایان سال ۲۰۲۴ و به احتمال زیاد در سال ۲۰۲۵، شاهد بالاترین قیمت باشیم.

سرمایه‌گذاران باهوش باید چشم‌اندازی بلندمدت اتخاذ کنند و از نوسانات کوتاه‌مدت بازار دوری کنند. رویکرد استراتژیک و منظم، برای بهره‌مندی کامل از پتانسیل رشد بیت‌کوین در سال‌های آینده، کلیدی خواهد بود.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: www.ethnews.com

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید