صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چگونه بایننس و کوین‌بیس با قوانین جدید ارز دیجیتال در بریتانیا سازگار می‌شوند

چگونه بایننس و کوین‌بیس با قوانین جدید ارز دیجیتال در بریتانیا سازگار می‌شوند

بریتانیا

دو غول صنعت کریپتو بایننس و کوین‌بیس،اخیراً برای ادامه فعالیت خود در بریتانیا با قوانین ارز دیجیتال این کشور سازگار شده‌اند. این تغییرات در مسیر صنعت کریپتو بسیار مهم هستند زیرا کشورها در سراسر جهان با ادغام دارایی‌های دیجیتال در سیستم‌های مالی خود دست و پنجه نرم می‌کنند. 

موضع FCA در مورد ارز دیجیتال

اداره رفتار مالی (FCA) نهاد نظارتی مالی بریتانیا، در مورد نگرانی‌های خود نسبت به سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال صریح بوده است. این مرجع سرمایه‌گذاری‌های کریپتو را پرریسک عنوان می‌کند و می‌گوید ممکن است ضررهای مالی بسیاری به همراه داشته باشد.

اخبار مرتبط: بریتانیا در سه ماهه اول ۲۰۲۴ قرار است Digital Securities Sandbox را راه‌اندازی کند

CryptoBusy یک تحلیل‌گر برجسته بیت‌کوین،اخیراً این نظرات را در X  به اشتراک گذاشت و بر هشدارهای FCA در مورد پیچیدگی‌های ذاتی سرمایه‌گذاری درارزهای دیجیتال تأکید کرد و به  مشکلات احتمالی مانند عدم وجود حمایت‌های نظارتی و  احتمال انحلال پروژه‌های سرمایه‌گذاری و  مشکلاتی که در صورت تمایل برای نقد کردن ممکن است با آن روبه‌رو شوند اشاره کرد. علاوه بر این، FCA پیشنهاد می‌کند که سرمایه‌گذاران با احتیاط عمل کنند و تمام تخ‌مرغ‌های خود را در یک سبد نچینند، پرتفوی خود را متنوع کنند.

اخبار مرتبط:  بلاک‌چین برای حریم شخصی به خصوص از جانب دولت‌ها، چه ریسک‌هایی دارد؟

بایننس و کوین‌بیس چطور پاسخ دادند؟

 بایننس و کوین‌بیس در مواجهه با این دستورالعمل ها، به سرعت پیشنهادات خود را برای بازار بریتانیا تعدیل کردند. بایننس در اطلاعیه اخیر خود به صراحت اعلام کرد که سرمایه‌گذاری‌های ارز دیجیتال از حمایت خدمات بازرس مالی یا طرح جبران خسارت بهره‌مند نمی‌شوند. این صرافی با محدود کردن برخی خدمات به مشتریان حرفه‌ای بریتانیا، اقدامات دیگری  را برای اطمینان از انطباق با مقررات انجام داده است. 

اخبار مرتبط:

در میان این خدمات محدود، می‌توان به معاملات اسپات بیش از 350 ارز دیجیتال و امکان انجام تراکنش در توکن‌های غیر قابل تعویض (NFT) اشاره کرد. کوین بیس از سوی دیگر با هشدار به سرمایه‌گذاران مستقر در بریتانیا برای احتیاط، اعلام کرد که  با قوانین منتشر شده موافق است. آن‌ها به سرمایه‌گذاران بالقوه توصیه کردند تا زمانی که آماده تحمل ضررهای احتمالی نشدند وارد فضای کریپتو نشوند. قابل ذکر است که بایننس به عنوان بخشی هماهنگی خود با قوانین جدید بریتانیا، دامنه اختصاصی برای کاربران بریتانیا راه‌ندازی کرده است. به گفته بایننس، دامنه جدید بریتانیا به آدرس www.binance.com/en-GB اطمینان می‌دهد که فقط خدماتی که با مقررات بازاریابی فعلی مطابقت دارند در دسترس هستند. 

اخبار مرتبط:

برخی از خدمات مانند تراکنش‌های فیات و کریپتو، معاملات اسپات و مارجین، پرداخت بایننس و وام‌های دارای پشتوانه رمزنگاری قابل دسترس هستند اما خدماتی مانند کارت‌های هدیه بایننس، آکادمی تحقیقات، پاداش و جوایز رفرال و معرفی، برای مشتریان بریتانیا ممنوع خواهد بود.

منبع: bitcoinist.com 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید