صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کنگره برزیل از مدیر عامل بایننس CZ شکایت می‌کند

کنگره برزیل از مدیر عامل بایننس CZ شکایت می‌کند

بایننس در برزیل

یکی از اعضای کنگره در برزیل توصیه کرده است از Changpeng Zhao مدیرعامل بایننس به همراه سه مدیر اجرایی بایننس در برزیل به اتهام کلاهبرداری و جرایم مالی کیفرخواست صادر شود. این کمیته مدعی شده است که مدیرعامل بایننس و سه مدیر اجرایی آن متهم به فعالیت در طرح‌های هرم مالی برزیل هستند. طبق گزارشی  ۵۰۰ صفحه‌ای که آن‌ها در اکتبر ۲۰۲۳ منتشر کردند،  ژائو و مدیران محلی بایننس، دانیل مانگابیرا(Daniel Mangabeira)، گیلرمه حداد نظر(Guilherme Haddad Nazar) و تیاگو کاروالیو(Thiago Carvalho) متهم شدند که  به شیوه‌های کلاهبردانه و بدون مجوز لازم در حال فعالیت هستند و همچنین معاملات اوراق بهادار را بدون مجوز ارائه داده‌اند.

این گزارش که به ریاست ریکاردو سیلوا(Ricardo Silva) جمع‌آوری شده، عنوان می‌کند که بایننس، ژائو و مدیران آن فقط برای فرار از رعایت قانون، شبکه‌ای مبهم از نهادهای حقوقی راه‌اندازی کرده‌اند بدون اینکه هیچ هدف تجاری مشخصی داشته باشند و تمام شبکه به‌طور مستقیم یا غیرمستقیم زیرنظر ژائو کنترل می‌شود. این گزارش همچنین مدعی است مدارک محکمی دارند که نشان می‌دهد ۴۵ نفر دیگر در این طرح‌های مجرمانه شریک هستند و باید علیه همه‌ی آن‌ها کیفرخواست صادر شود.  افرادی که نامشان ذکر شده به چندین شرکت رمزارزی از جمله آژانس مسافرتی 123milhas و طرح رمزارزی 18K Ronaldinho مرتبط هستند.

اخبار مرتبط: برزیل شناسنامه ملی دیجیتالی مبتنی بر بلاک‌چین راه‌اندازی می‌کند

سیلوا(Silva) نوشت که فعالیت‌های بایننس در برزیل کلا مشکوک است و به عدم رعایت مقررات در حوزه‌های قضایی بسیاری متهم شده است. این کمیته توصیه کرد که دادستانی کل فدرال در مورد تمام فعالیت‌های بایننس با تمرکز ویژه به فرار مالیاتی، پولشویی و تأمین مالی جرایم سازمان‌یافته و تروریسم، تحقیقات لازم در برزیل را آغاز کند. علاوه بر این، کمیته توصیه کرد،  کمیسیون بورس و اوراق بهادار برزیل (CVM) تحقیقاتی را در مورد فروش اوراق مشتقه توسط بایننس در دست بگیرد.

کمیته مدعی شد با وجود اینکه به بایننس دستورتوقف معاملات اوراق مشتقه داده شده است اما همچنان به ارائه آن ادامه می‌دهد که این امر نقض مکرر مقررات بازار محسوب می‌شود. بایننس در حال حاضر به اتهام ارائه غیرقانونی اوراق مشتقه در این کشورتوسط CVM  در حال تحقیقات است.توصیه‌های کمیته از نظر قانونی الزام‌آور نیست و فقط به عنوان پیشنهاد به مقامات محلی ارائه شده است. پلیس و سایر نهادهای نظارتی درباره اینکه آیا اقدامات بعدی را ادامه می‌دهند یا خیر در آینده تصمیم خواهند گرفت. 

بایننس به کوین‌تلگراف گفت که با کمیته و مجریان قانون محلی در برزیل متعهد به همکاری است، همچنین از بحث سازنده در مورد چالش‌های پیش روی صنعت کریپتو استقبال می‌کند اما در مقابل اتهامات بی‌اساس مبنی بر تخلفات کارمندان بایننس و مجرم شناختن آن‌ها به‌شدت دفاع می‌کند. 

 اخبار مرتبط: کاهش ۹۸٪ حجم معاملات Binance.us

خصومت نظارتی علیه بایننس در میان سرکوب گسترده‌تر این صرافی توسط مقامات درمناطق دیگر صورت گرفته است. در ایالات متحده، بایننس در حال مواجهه با دو شکایت جداگانه از سوی مجریان محلی بورس و اوراق بهادار است که ادعا می‌کنند بایننس و مدیران ارشد آن مقررات مالی متعددی را نقض کرده‌اند. در جولای ۲۰۲۳ قانون‌گذاران مالی استرالیا پس از لغو مجوز مشتقات خود چند ماه قبل، دفاتر بایننس استرالیا را بازرسی کرد و در ماه مه ۲۰۲۳ بایننس با اشاره به کنترل‌های نظارتی جدید از کانادا خارج شد.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید