صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : انتظارات از کریپتو و بلاکچین در سال 2024

انتظارات از کریپتو و بلاکچین در سال 2024

بلاکچین۲۰۲۴

انتظار می رود در سال ۲۰۲۴ بازار رمرزارزها شاهد تغییرات بزرگی باشد که بهتر است تمام فعالان به آن‌ها توجه کنند. تغییراتی مانند صدور حکم محکومیت برای Sam Bankman-Fried، بهبود قیمت بیت کوین، افزایش نظارت بر صرافی‌های رمزارز، هاوینگ بیت‌کوین، توسعه CBDC ها و احتمال افزایش جرم‌های مربوط به رمزارزها و کلاهبرداری‌ها در این حوزه و همگرایی ارزهای رمزنگاری شده با هوش مصنوعی همه موضوعاتی هستند که انتظار می‌رود نقش مهمی در شکل‌دهی آینده بازار ایفا کنند.

محکومیت سم بانکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارزهای رمزنگاری شده FTX، می‌تواند برای دیگر کارآفرینان رمزنگاری که قوانین مالی ایالات متحده را نقض می‌کنند درس عبرتی باشد تا از انجام کارهای ضدقانون منع شوند. یکی دیگر از اتفاقاتی که در سال ۲۰۲۴ می‌توان انتظار داشت، افزایش دقت بر نظارت صرافی‌های فعال است و در همین راستا احتمالا دولت هند به زودی علیه صرافی‌های خارجی مانند Binance اقدام خواهد کرد.

از جمله رویدادهای مهم ۲۰۲۴ هاوینگ بیت‌کوین است که پاداش استخراج بیت‌کوین طبق آن کاهش یافته و احتمالا باعث افزایش نوسانات بازار شود. در این سال بیش از ۱۰۰ کشور در حال بررسی یا توسعه CBDC ها هستند. نسخه‌های دیجیتالی ارزهای فیات که توسط بانک‌های مرکزی صادر و تنظیم می‌شوند. با توجه به اینکه مقررات رمزنگاری هند هنوز در مراحل اولیه است با افزایش کلاهبرداری‌ها در این کشور احتمال زیاد شدن قربانیان در سال جدید وجود دارد.

اخبار مرتبط: از دیدگاه هوش‌مصنوعی کدام بلاک‌چین‌ها بهتر است زیر نظر باشند

از دیگر رویدادهایی که در سال ۲۰۲۴ باید منتظر آن باشیم ادغام هوش مصنوعی با بلاکچین و افزایش کارایی آن‌ها برای توسعه محصولات جدید Web3 و بهبود خدمات موجود است.

منبع: thehindu.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید