صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : راه‌اندازی صندوق ۲۰ میلیون دلاری بیت‌گت برای اکوسیستم TON

راه‌اندازی صندوق ۲۰ میلیون دلاری بیت‌گت برای اکوسیستم TON

صرافی رمزارز بیت‌گت با همکاری شرکت سرمایه‌گذاری Foresight Ventures، صندوق ۲۰ میلیون دلاری را برای اکوسیستم TON (شبکه باز تلگرام) تاسیس کرد. این صندوق که با هدف حمایت از پروژه‌های نوپا در بستر TON راه‌اندازی شده، به دنبال گسترش پذیرش رمزارز است.

شبکه TON که با پیام‌رسان تلگرام یکپارچه شده، در سال ۲۰۲۴ شاهد رشد قابل توجهی بوده است. طبق گزارش Delphi Digital، این رشد ناشی از ۹۰۰ میلیون کاربر ماهانه تلگرام است که هر روزه افراد بیشتری را وارد فضای رمزارز می‌کند. بر همین اساس، تعداد آدرس‌های فعال در بلاک‌چین TON در اواسط خرداد ماه، تقریبا به مدت یک ماه از اتریوم پیشی گرفته است.

کل ارزش قفل‌شده (TVL) در اکوسیستم TON نیز طی دو ماه گذشته بیش از پنج برابر شده و به ۶۰۰ میلیون دلار رسیده است. ورود پروژه‌ها و دارایی‌های جدیدی مانند تتر مبتنی بر TON (USDT)، DeDust.io و Ston.fi به این رشد چشمگیر دامن زده است.

رمزارز بومی TON یعنی Toncoin نیز با ثبت رکوردهای قیمتی جدید، در تاریخ ۱۴ خرداد به بالاترین قیمت خود یعنی ۸.۱۷ دلار رسید. داده‌های CoinGecko نشان می‌دهد که ارزش TON از ابتدای سال ۲۰۲۴ بیش از ۴۰۰ درصد افزایش یافته است.

بیت‌گت علاوه بر راه‌اندازی این صندوق، پیش‌تر نیز با اقداماتی از اکوسیستم TON پشتیبانی کرده است. کیف پول غیرحضانتی بیت‌گت در ۲۵ خرداد، بسته حمایتی جامعی را برای شبکه TON به منظور اتصال برنامه‌های غیرمتمرکز (dApp) درون این اکوسیستم راه‌اندازی کرد. همچنین، این صرافی پیش‌تر ربات سیگنال تلگرام را برای ساده‌سازی دریافت سیگنال‌های معاملاتی مستقیم در سراسر جوامع معاملاتی معرفی کرده بود.

مدیرعامل بیت‌گت، گریسی چن، در این باره گفت:

از دیدن بازخورد مثبت در اکوسیستم TON به دلیل رشد کاربران، TVL و قیمت توکن خوشحالیم.

وی افزود:

ما به پتانسیل TON و توانایی آن برای ایجاد آینده‌ای عادلانه‌تر اعتقاد داریم. ربات سیگنال تلگرام ما تنها یک نمونه از چگونگی توانمندسازی جامعه و ارتقای تجربه کاربری است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید