صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : اولین اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک‌های سوئیس صادر شد

اولین اوراق قرضه دیجیتال توسط بانک‌های سوئیس صادر شد

-swiss-banks

بانک‌های سوئیسی موفق شدند اوراق قرضه دیجیتال را با استفاده از ارز دیجیتال مرکزی واقعی فرانک سوئیس (wCBDC) در بورس دیجیتال SIX (SDX) منتشر کنند. اوراق قرضه دیجیتال منتشر شده نشان‌دهنده یک گام جسورانه در استفاده از فناوری توزیع‌شده دفتر کل (DLT) در عملیات مالی اصلی است.

این اقدام بخشی از پروژه Helvetia Phase III است که توسط SNB در ۲ نوامبر ۲۰۲۳ با هدف تسهیل تراکنش‌های آزمایشی wCBDC برای مؤسسات مالی از دسامبر ۲۰۲۳ تا اواسط سال ۲۰۲۴ آغاز شد.
رئیس هیئت مدیره بانک ملی سوئیس درباره این پروژه این‌طورتوضیح داد:

با این پروژه آزمایشی، ما اکنون برای اولین بار امکان تسویه امن و کارآمد تراکنش‌ها با دارایی‌های توکن‌شده در یک پلتفرم DLT تنظیم‌شده و تولیدی با استفاده از wCBDC واقعی عمده‌فروشی را فراهم می‌کنیم.

پیامدهای این توسعه فراتر از بازارهای مالی سوئیس گسترش می‌یابد. این امر پتانسیل افزایش کارایی و شفافیت بیشتر در تراکنش‌های مالی جهانی را برجسته می‌کند. علاوه بر این، نقش در حال تحول زیرساخت بازارهای مالی مبتنی بر توکن و DLT را نشان می‌دهد که ممکن است استاندارد جدیدی را در صنعت ایجاد کند.

اخبار مرتبط: بنیان‌گذار کاردانو حقایق تازه‌ای از بیت‌کوین فاش کرد

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید