صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بنیان‌گذار کاردانو حقایق تازه‌ای از بیت‌کوین فاش کرد

بنیان‌گذار کاردانو حقایق تازه‌ای از بیت‌کوین فاش کرد

Hoskinson

چارلز هسکینسون(Charles Hoskinson)، بنیان‌گذار و مدیرعامل کاردانو، اخیراً یک ویدیوی زنده درباره بیت‌کوین، اتریوم و کاردانو در X منتشر کرد و به ماهیت غیرمتمرکز بیت‌کوین و چشم‌انداز قانونی فعلی ارزهای دیجیتال پرداخت.

وی از طرف‌داران بیت‌کوین که سایر ارزهای دیجیتال مانند اتریوم و کاردانو را محکوم می‌کنند انتقاد کرد و یکی از دلایلی که باعث شده تا هویت ساتوشی همچنان ناشناس باقی بماند را عدم شفافیت در قوانین نظارتی ایالت متحده برای ارزهای دیجیتال دانست. بنیانگذار Cardano فاش کرد که در مراحل اولیه BTC متمرکز بود زیرا ساتوشی با ۱۰۰٪ قدرت هش به‌طور کامل شبکه بیت‌کوین را کنترل می‌کرد.

Hoskinson همچنین بر این باور خود تأکید کرد که سیستم نظارتی ایالات متحده با جلوگیری از پیشرفت فناوری بلاک‌چین و ارزهای دیجیتال، مانع از تبدیل شدن آن به یک اقتصاد برتر جهانی می‌شود. Hoskinson بیان کرد:

برای من جذاب نیست که ببینم کشورم جنگی را علیه صنعتی اعلام می‌کند که نه تنها بسیاری از مشکلات را برطرف می‌کند، بلکه باعث می‌شود یک انقلاب چند تریلیون دلاری را که آینده اقتصاد جهانی است از دست بدهیم.

Hoskinson فاش کرد که کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) بیت‌کوین را به دلیل غیرمتمرکز بودن آن به عنوان یک اوراق بهادار نمی‌بیند. اما سایر آلتکوین‌ها با ساختارهای مشابه و ماهیت غیرمتمرکز را به عنوان اوراق بهادار برچسب‌گذاری کرده‌اند. وی گفت:

اگر به ارزهای دیجیتال اجازه داده شود تا به طور کامل در ایالات متحده تکامل یابند، می‌توانند بخش‌های مختلفی از جمله سیاست، پزشکی، امور مالی، امنیت و غیره را متحول کند. سرکوب نظارتی اخیر با هدف کاهش قدرت مردم، تقویت وابستگی و پذیرش ارزهای دیجیتالی مانند بیت‌کوین که به راحتی قابل کنترل هستند، انجام می‌شود.

آن‌ها می‌دانند که اگر جهان کنترل پول، رأی، هویت و داده‌های خود را به دست آورد، دیگر تسلط عده کوچک بر کل جهان سخت می‌شود. به همین دلیل  سعی می‌کنند مطمئن شوند که هیچ پروژه یا برنامه‌ای در درازمدت وجود ندارد که قدرت را به مردم بازگرداند، مردم را بانک خودشان کند، قدرت را به حاشیه سوق دهد.

افراد قدرتمند با چیزهایی مانند بیت‌کوین بسیار راحت هستند زیرا نحوه کنترل آن بسیار واضح است.

منبع : bitcoinist.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید