صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پیش‌بینی‌های 2024 تحلیلگران The Block Research

پیش‌بینی‌های 2024 تحلیلگران The Block Research

the-block-researchs-analysts-2024-predictions

به‌تازگی گزارشی از تیم تحقیقاتی The Block Research منتشر شده است که به پیش‌بینی بازارمرزارزها در سال ۲۰۲۴ می‌پردازد. این گزارش جنبه‌های مختلفی مانند روند کلی قیمت، پیشرفت‌های فناورانه و پذیرش نهادی را پوشش می‌دهد. در ادامه خلاصه‌ای از نکات کلیدی در این گزارش آمده است:

چشم‌انداز کلی بازار:

  • بازاربه‌طور کلی به دلیل احتمال تأیید ETF بیت‌کوین در سه‌ماهه اول ۲۰۲۴ مثبت بوده  اما شرایط اقتصادی (افزایش نرخ بهره فدرال) ممکن است بعداً باعث کندی آن شود.  یکی دیگر از موضوعات مهم سال ۲۰۲۴ ادغام هوش مصنوعی و توکنیزه کردن دارایی‌های دنیای واقعی است که باید به آن‌ها توجه کرد.
  • قیمت بیت‌کوین با وجود رویداد هاوینگ در سال ۲۰۲۴ نرخ‌های جدیدی را ثبت خواهد کرد، اما ممکن است تسلط خود بر بازار را مجدداً به دست نیاورد. 
  • اتریوم از بیت‌کوین عملکرد بهتری خواهد داشت و از راهکارهای مقیاس‌بندی لایه ۲ مانند EIP-4844 بهره‌مند خواهد شد و احتمالا داستان Restaking با رهبری EigenLayer جذابیت پیدا می‌کند.
  • در سال ۲۰۲۴ پیش‌بینی می‌شود مشارکت نهادهای مالی با عواملی مانند صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) و توکنیزه‌سازی دارایی‌های واقعی جهان افزایش پیدا کند و به همین دلیل ممکن است ارزش کل بازار  به ۱۰ تریلیون دلار برسد ولی در ادامه به دلیل شرایط کلان اقتصادی کاهش یابد.
  • از جمله اتفاقات مهمی که باید زیر نظر باشند عملکرد توکن‌های لایه ۱در سال ۲۰۲۴ هستند. در بین این توکن‌ها می‌توان به رقابت شدید سولانا با  Aptos، Sui، Sei  و همچنین احتمال ادغام و تعطیلی برخی پلتفرم‌های لایه ۱ اشاره کرد. اما توکن‌های لایه ۲ به تکثیر و تکامل خود ادامه خواهند داد هرچند شاید  برخی از آن‌ها دوام نیاورند در حالت کلی عملکرد توکن‌های لایه 2 قوی خواهد بود.
  • رویکردهای ماژولار در مقابل یکپارچه سازی برای مقیاس‌پذیری پلتفرم‌های بلاکچین همچنین فعال‌سازی  proto-danksharding اتریوم و  افزایش پذیرش Rollupها از دیگر موضوعات قابل توجه در سال ۲۰۲۴ هستند .
  • دنیای دیفای با تمرکز بر تولید بازده و ادغام دارایی‌های واقعی جهان شاهد رشد و نوآوری مداوم خواهد بود . همگرایی هوش مصنوعی و بلاک‌چین به یک موضوع داغ تبدیل خواهد شد و احتمالا منجر به رشد پروژه‌های هوش مصنوعی غیرمتمرکز خواهند شد.
  • توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) با ایردراپ‌ها و گیم‌پلی‌های نوآورانه از بازی‌های AAA مانند Illuvium و Parallel ممکن است دوباره اوج بگیرند پلتفرم‌های قرارداد هوشمند با پشتیبانی از حریم خصوصی مانند Aztec و Aleo پیش‌بینی می‌شود محبوبیت پیدا کنند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

منبع: theblock.co

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید