صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بانک Standard Chartered در امارات متحده عربی، صندوق ارز دیجیتال تأسیس می‌کند

بانک Standard Chartered در امارات متحده عربی، صندوق ارز دیجیتال تأسیس می‌کند

امارات

بانک Standard Chartered با همکاری شرکت مالی ژاپنی به نام SBI Holdings در امارات متحده عربی یک شرکت سرمایه‌گذاری به نام «Digital Asset Joint Venture» تأسیس خواهد کرد. طبق  اطلاعیه منتشر شده در تاریخ ۹ نوامبر Alex Manson مدیرعامل SC Ventures،  اهداف شرکت سرمایه‌گذاری مشترک جدید را اعلام کرد:

قرار است با ایجاد این مرکز مالی سرمایه‌گذاری‌های استراتژیک در زمینه‌هایی مانند زیرساخت‌های بازار، ابزارهای مدیریت ریسک و انطباق، DeFi، توکنیزه کردن، پرداخت‌های مصرفی و متاورس انجام شود.

 Manson با توجه به نقش جدید این منطقه به عنوان قطب فناوری مالی به دلیل تقویت زیرساخت‌ها و استعدادهای آن اعلام کرد فعالیت‌های آن‌ها محدود به منظقه نیست و فرصت‌های نوظهور اکوسیستم دارایی‌های دیجیتال را در سطح جهانی بررسی می‌کند.

در ماه مه ۲۰۲۳،بانک Chartered  تفاهم‌نامه‌ای را با مرکز مالی بین‌المللی دبی امضا کرد که به این بانک مجوز راه‌اندازی خدمات نگهداری دارایی‌های دیجیتال را برای مشتریان نهادی خود در سراسر جهان داد.ماه گذشته، یک شرکت سرمایه‌گذاری مشترک دیگر استاندارد چارترد و SBI Holdings – پلتفرم نگهداری ارزهای دیجیتال نهادی Zodia – خدمات خود را در هنگ کنگ آغاز کرد. این پلتفرم که در سال ۲۰۲۱ تأسیس شد، از ۳۸ ارز دیجیتال پشتیبانی می‌کند و اخیراً خدمات خود را در ژاپن، سنگاپور و استرالیا افتتاح کرده است.
اخبار مرتبط: چرا قانون‌گذاران دبی، خرید و فروش سکه اسلامی(ISLM) را متوقف کردند؟
این بانک با ورود عمیق به کسب و کار نگهداری ارزهای دیجیتال، طرف دیگر اقتصاد دیجیتال را نیز نادیده نگرفته است و در ماه ژوئن، با PricewaterhouseCoopers China همکاری کرد تا یک لیست از کاربردهای ارز دیجیتال بانک مرکزی در منطقه خلیج بزرگ چین تهیه کند که شامل استان گوانگدونگ، هنگ کنگ و ماکائو می‌شود.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید