صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چرا قانون‌گذاران دبی، خرید و فروش سکه اسلامی(ISLM) را متوقف کردند؟

چرا قانون‌گذاران دبی، خرید و فروش سکه اسلامی(ISLM) را متوقف کردند؟

VARA

سازمان تنظیم مقررات دارایی های مجازی دبی (VARA) علیه شرکتی که در توزیع و بازاریابی سکه اسلامی (ISLM) با نام تجاری Bored Gen DMCC (BG) فعالیت دارد، شکایت کرده است. طبق هشداری که VARA در روز چهارشنبه منتشر کرد، BG فاقد اختیارات لازم برای انجام هرگونه تجارتی مرتبط با رمزارزها است و اکنون به این شرکت دستور داده شده تا فعالیت‌های بازاریابی خود را تا زمانی که تاییدیه‌های مناسب دریافت شود، متوقف کند.اقدام VARA تنها چند روز پس از آن صورت گرفت که پروژه کریپتو با عنوان”ابداع بلاکچین سال” در جشنواره‌ی سالانه‌ی نوآوری فناوری دبی افتخارات خود را به دست آورده بود.

با این حال، قانون‌گذار مصمم است که BG مجوزفعالیت در دنیای رمزارزها را ندارد و فعالیت‌های این شرکت مغایر با قوانین منطقه‌ای است. VARA همچنین نگرانی‌های خود را در مورد فروش عمومی ISLM از طریق پیشنهاد مقررات D تنظیم شده توسط Opendeal Portal LLC مطرح کرده بر این باور است که این فروش، احتمالا مقررات اوراق بهادار محلی را نقض می‌کند. قانون‌گذارتاکید کرد که BG تاییدیه لازم را از VARA دریافت نکرده است.

سکه اسلامی یک ارز دیجیتال است که مدعی پیروی از اصول شریعت و ترویج ارزش‌های اخلاقی است. توکن ISLM توانسته از از فروش خصوصی خود  که جمعه برای عموم راه اندازی شد، از سوی سرمایه گذاران برجسته مانند ABO Capital، DF1۱۰۱، A۱۹۵ و Optic Capital  مبلیغ ۱۹۳ میلیون دلار سرمایه جمع‌آوری نماید.

اخبار مرتبط: پلیس هنگ کنگ برای بررسی تخلفات صرافی JPEX کارگروه مخصوص تشکیل می‌دهد 

 با وجود شناسایی و دستاوردهای پروژه رمزارز، هشدار VARA نشان می‌دهد که تبلیغ‌کنندگان ISLM ممکن است فعاليت‌های بازاريابي خود را بدون مجوز صحيح انجام داده باشند. (وزارت تنظیم شرکت‌های دارایی مجازی) در حال تحقیق درباره احتمال  نقض دستورالعمل اداری شماره ۰۱/۲۰۲۲ است. این دستورالعمل مربوط به تنظیم بازاریابی، تبلیغات و ترویجات مرتبط با دارایی‌های مجازی است.  همچنین VARA از سرمایه‌گذاران و افرادی که توسط BG هدف قرار گرفته‌اند، از جمله ساکنان دبی که توکن ISLM را خریداری کرده‌اند، درخواست کرده است تا از طریق ایمیل این موضوع را به قانون‌گذاران اطلاع دهند.  VARA اعلام کرد پرونده را بررسی می‌کند و ممکن است اقدامات اجرایی بیشتری علیه BG و هر فرد مسئول دیگری که  الزامات موجود را نقض کنند صورت بگیرد.

منبع: cryptonews.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در رمز ارزهای پنهان

بازار ارزهای دیجیتال با ورود به مرحله‌ای جدید در سال ۲۰۲۴، سرشار…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید