صفحه اصلی > اخبار : هکرهای کره‌شمالی ۲۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ ارز دیجیتال دزدیدند

هکرهای کره‌شمالی ۲۰۰ میلیون دلار در سال ۲۰۲۳ ارز دیجیتال دزدیدند

براساس آمار منتشر شده در سایت trmlabs، هکرهای کره‌شمالی در سال جاری میلادی ۲۰۰ میلیون دلار ارز دیجیتال ربوده‌اند. داده‌ها نشان می‌دهند که این رقم بیش از ۲۰ درصد کل رمزارزهای دزدیده‌شده در سال جاری میلادی است.  طبق گزارش سایت trmlabs، مجرمان سایبری در پنج سال اخیر بیش از ۲ میلیارد دلار ارز دیجیتال دزدیده‌اند و این رقم در یک سال اخیر حدود ۸۰۰ میلیون دلار بوده است. 

به گفته روابط‌عمومی سایت trmlabs، هکرهای کره‌شمالی از فناوری‌های متفاوتی برای پول‌شویی و دزدی ارز دیجیتال استفاده می‌کنند. به دنبال تحریم‌های دفتر کنترل دارایی‌های خارجی آمریکا (OFAC) در زمینه خدمات ارز دیجیتال، کره‌شمالی از راه‌های جدیدی برای خدمات ترکیبی رمزارزها استفاده می‌کند.
هکرهای کره‌شمالی در خرداد ماه امسال کیف‌پول‌های اتمیک کاربران را هدف قرار داده و ۱۰۰ میلیون ارز دیجیتال دزدیده‌اند؛ این رمزارزهای ربوده شده شامل اتریوم، ترون،‌ ریپل، استلار، دوج‌کوین و لایت‌کوین می‌شوند. براساس گزارشی که trmlabs منتشر کرده، هکرهای کره شمالی اتریوم‌های دزدیده‌شده را به بیت‌کوین و پس از آن بیت‌کوین را به دیگر ارزهای دیجیتال تبدیل و به کیف‌پول‌های ناشناسی ارسال می‌کنند.


پروانه حسین‌زاده

پست های مرتبط

کارمزد بالای GBTC، عامل اصلی فرار سرمایه؟

صندوق قابل معامله بورسی بیت‌کوین Grayscale (GBTC) همچنان شاهد خروج قابل توجه…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

شمارش معکوس هاوینگ، آیا جهش قیمت بیت‌کوین در راه است

با در نظر گرفتن میانگین زمان تولید هر بلاک بیت‌کوین که ۱۰…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

چالش قانونی کوین‌بیس علیه مقررات SEC در خصوص ارزهای دیجیتال

صرافی ارز دیجیتال کوین‌بیس از دادگاه ایالات متحده درخواست کرده است تا…

۲۵ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید