صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی، سام بنکمن-فرید، مدیرعامل سابق و هم‌بنیانگذار صرافی FTX، در قبال دریافت حمایت از سوی سرمایه‌گذاران، علیه سلبریتی‌هایی که در یک شکایت مدنی ۱.۳ میلیون دلاری متهم شده‌اند، همکاری خواهد کرد.

این پرونده‌ی مدنی در حال حاضر سلبریتی‌هایی مانند تام بریدی، بازیکن سابق لیگ ملی فوتبال آمریکا (NFL)، شکیل اونیل، بازیکن سابق لیگ بسکتبال ملی آمریکا (NBA) و جیسل بوندشن، سوپرمدل را به عنوان متهم ذکر کرده است. شاکیان ادعا می‌کنند که این سلبریتی‌ها با تبلیغ FTX، آن‌ها را وارد یک طرح هرمی کرده‌اند.

برای همکاری، بنکمن-فرید باید جزئیاتی در مورد نهادهای مرتبط با FTX در اختیار وکلای شاکیان قرار دهد. این اطلاعات شامل شرکت‌های سرمایه‌گذاری خطرپذیری که در صرافی سرمایه‌گذاری کرده‌اند و حسابرسان و وکلایی که در طول فعالیت با FTX همکاری داشته‌اند، می‌شود.

همچنین، او باید اسناد غیرمحرمانه‌ای را که سرمایه‌گذاری‌های خود را در شرکت هوش مصنوعی Anthropic و یک سوگندنامه‌ای که دارایی خالص منفی او را ثابت می‌کند، ارائه دهد.

در مقابلِ همکاری بنکمن-فرید، شاکیان شکایت‌های فعلی و آینده‌ی خود علیه او را پس خواهند گرفت. بلومبرگ می‌گوید که شاکیان همکاری بنکمن-فرید را «ارزشمند» می‌دانند، اما اذعان دارند که تغییر تمرکز پرونده می‌تواند نتیجه‌ی نهایی را نامشخص کند. قاضی باید در مورد تأیید این پیشنهاد تصمیم‌گیری کند.

پرونده‌ی مرتبط که در حال حاضر در ناحیه‌ی جنوبی فلوریدا جریان دارد، شامل مجموعه‌ای از چندین شکایت مدنی علیه تبلیغ‌کنندگان و افراد مطلع مختلف FTX است.

پیش از این، چندین متهم دیگر برای رسیدن به توافق اقدام کردند. در پرونده‌ای که در ۲۷ مارس ثبت شد، نام‌هایی از افراد مطلع FTX مانند گری وانگ، کارولین الیسون و نیشاد سینگ، وکیل سابق FTX، دنیل فریدبرگ، چند چهره‌ی اینترنتی و ویلیام ترور لارنس، مدافع تیم فوتبال آمریکایی جکسون‌ویل جاگوارز، به عنوان متهمان پیشنهادی برای توافق ذکر شده است. وضعیت فعلی این پیشنهاد مشخص نیست.

پیش‌تر، در آوریل ۲۰۲۳، برخی از سلبریتی‌های تبلیغ‌کننده از دادگاه خواستند تا شکایت علیه آن‌ها را رد کند. پرونده‌ی مرتبط، گاریسون علیه بنکمن-فرید و دیگران، تا ژوئن ۲۰۲۳ بخشی از پرونده‌ی ادغام‌شده شد. تمام پرونده‌های مدنی از پرونده‌ی کیفری برجسته علیه بنکمن-فرید که مختومه شده است، مجزا هستند. بنکمن-فرید در نوامبر ۲۰۲۳ به اتهامات کیفری محکوم شد و در مارس ح sentence ح ۱۴۰۰ حکم به ۲۴ سال زندان برای او صادر شد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید