صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : صرافی‌ها 2میلیون دلار از رمزارزهای سرقت شده در ماه ژوئن را مسدود کردند

صرافی‌ها 2میلیون دلار از رمزارزهای سرقت شده در ماه ژوئن را مسدود کردند

کیف پول اتمیک

در ۱۹ اکتبر Atomic Wallet اعلام کرد چندین صرافی ارزدیجیتال دارایی‌هایی را که به‌نظرشان طی یک تراکنش غیرمجاز از کیف‌پول کاربران  به سرقت رفته است مسدود کردند. ۲ میلیون دلار توقیف شده توسط صرافی‌ها بخش کوچکی از ۱۰۰ میلیون دلاری است که سارقان در تابستان امسال دزدیدند. Atomic Wallet اذعان کرد که از ۳ ژوئن گزارش‌هایی از کاربران دریافت کرده است که در آن از تراکنش‌های غیرمجاز خبردادند. به دنبال این خبر مسئولان Atomic Wallet برای ردیابی و مسدود کردن نقل و انتقالات مشکوک، با شرکت‌های تجزیه‌ وتحلیل بلاک‌چین همکاری خود را آغاز کرد.

دو شرکتی که در این زمینه همکاری‌های بیشتری با Atomic Wallet داشتند، Atomic با Chainalysis و Crystal Blockchain بودند که برای ردیابی دارایی‌‎های به‌سرقت رفته در زنجیره‌ها و پل‌های مختلف وارد عمل شدند. این دارایی‌های قفل شده شامل بیت‌کوین، اتریوم، آوالانچ، ترون و چند توکن مختلف دیگر است. پس از شناسایی دارایی‌های به سرقت رفته Atomic Wallet برای مسدود کردن آن‌ها با صرافی‌های مختلف ارزدیجینتال شروع به همکاری کرد.

اخبار مرتبط: شبکه لایه ۲ اتریوم با نام Scroll، به صورت رسمی راه‌اندازی شد

این شرکت نوشت:

از صرافی‌هایی که برای مسدود کردن وجوه مرتبط با تراکنش‌های گزارش شده همکاری کردند «از صمیم قلب تشکر می‌کنم.» چرا که این اقدام آن‌ها نقش محوری در کاهش تاثیر این حادثه داشته است.

Atomic Wallet نام صرافی‌هایی را که با آن‌ها همکاری کرده‌اند اعلام نکرد و به‌نظر نمی‌رسد که صرافی‌ها هم هیچ اطلاعاتی از همکاری خود با Atomic Wallet منتشر کنند.  مبلغی که صرافی‌ها توقیف کردند تنها ۲٪ از کل دارایی‌های به سرقت رفته است. Atomic Wallet همچنین هیچ اطلاعات دقیقی از مبلغ رمزارزهای به‌سرقت رفته در ژوئن منتشر نکرد و تنها اشاره کرد که این حادثه کمتر از ۰.۱٪ از کاربرانش را تحت تأثیر قرار داده و بعد از آن هیچ سرقت جدیدی گزارش نشده است.

برآوردهای حدودی نشان می‌دهد که کل مبلغ دزدیده شده بسیار بیشتر از ۲ میلیون دلاری است که سارقان دزدیده‌اند. شرکت تحلیلی Elliptic اندکی پس از حمله تخمین زد که حداقل ۱۰۰ میلیون  دلار دزدیده شده است. این بدان معناست که ۲ میلیون دلار مسدود شده احتمالا فقط بخش کوچکی از کل دارایی‌های مفقودی است. 

اخبار مرتبط: Chainalysis: استفاده از رمزارزها در تامین مالی تروریسم بخش کوچکی از حجم کل معاملات است

Atomic Wallet فعلا هیچ فرآیندی را برای بازیابی وجوه یا بازگرداندن ارزهای دیجیتال به کاربران آسیب دیده در نظر نگرفته است و در حال حاضر با مجریان قانون کار می‌کند و فقط می‌تواند برخی جزئیات را به صورت عمومی منتشر کند.

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید