صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هنگ‌کنگ با دیفای و متاورس به دنبال تسلط بر بازار فین‌تک است

هنگ‌کنگ با دیفای و متاورس به دنبال تسلط بر بازار فین‌تک است

تحقیقات دولتی در هنگ‌کنگ، فناوری‌های نوظهور دیفای (DeFi) و متاورس را به عنوان فرصت‌هایی برای تقویت جایگاه این منطقه در عرصه جهانی فین‌تک شناسایی کرده است.

موسسه تحقیقات پولی و مالی هنگ‌کنگ (HKIMR)، وابسته به آکادمی مالی هنگ‌کنگ (AoF)، در ۲۵ ژوئن دو گزارش منتشر کرد که هر کدام به تاثیر دیفای و متاورس بر بخش مالی می‌پردازد.

رشد انفجاری دیفای

گزارش هنگ‌کنگ در مورد دیفای، رشد چشمگیر این اکوسیستم را از ارزش بازار ۶ میلیارد دلاری در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۸۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۳ برجسته می‌کند. گزارش می‌افزاید:

«این ارقام نشان می‌دهد که نمی‌توان از پتانسیل دیفای چشم‌پوشی کرد.»

دیفای که ۴ درصد از کل بازار رمزارزها را تشکیل می‌دهد، در حال حاضر بازاری تقریباً دست‌نخورده است. همانطور که در نمودار بالا مشاهده کردید، بیش از ۷۰ درصد از کسب‌وکارهای حوزه رمزارز که در این مطالعه شرکت کرده‌اند، هنوز این فناوری را بررسی نکرده‌اند.

با این حال، این مطالعه نسبت به ویژگی‌های منحصربه‌فرد دیفای خوش‌بین است:

«دیفای این پتانسیل را دارد که خدمات مالی جدیدی مانند لیکوئیدیتی استیکینگ، فلش‌لون‌ها و بازارسازهای خودکار را با سرعت تراکنش کمتر و نوآوری، اتوماسیون و شمول مالی بیشتر ارائه دهد.»

نگاه محتاطانه به متاورس

مطالعه هنگ‌کنگ نشان می‌دهد که مؤسسات مالی محلی علیرغم علاقه زیاد به متاورس، مشارکت متوسطی در آن دارند. این یافته با احساسات پاسخ‌دهندگان هنگ‌کنگی همسو است.

بیش از ۵۱ درصد از پاسخ‌دهندگان، از جمله ۶ درصد از ارائه‌دهندگان خدمات متاورس، با پتانسیل آینده متاورس مخالف هستند.

با این حال، بخش‌هایی از کسب‌وکارهای فین‌تک هنگ‌کنگ به‌طور فعال به دنبال توسعه‌های مرتبط با متاورس هستند. انوخ فانگ، مدیرعامل آکادمی مالی هنگ‌کنگ و مدیر اجرایی HKIMR، گفت:

«فناوری‌های نوظهور دیفای و متاورس که ارتباط نزدیکی با توسعه گسترده‌تر دارایی‌های مجازی و وب۳ دارند، به احتمال زیاد فرصت‌های مختلفی را برای صنعت خدمات مالی در هنگ‌کنگ ایجاد خواهند کرد.»

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

بازگشت بیت‌کوین به بالای ۶۶ هزار دلار همزمان با ورود ۴۲۰ میلیون دلاری به ETFها

بازگشت سرمایه به ETFهای بیت‌کوین و عبور قیمت از ۶۶ هزار دلار…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

سناتور منندز منتقد بیت‌کوین، به دلیل دریافت رشوه طلا محکوم شد

منندز زمانی بیت‌کوین را به عنوان “انتخاب ایده‌آل برای جنایتکاران” مورد انتقاد…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

‏FTX و CFTC با تسویه 12.7 میلیارد دلاری به دعوای 19 ماهه پایان دادند

صرافی ورشکسته رمزارز FTX با کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) برای…

۲۷ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید