صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : قیمت بیت‌کوین 5% افزایش یافت

قیمت بیت‌کوین 5% افزایش یافت

افزایش قیمت بیت کوین

بعد از رسیدن قیمت‌ بیت‌‍کوین به ۲۸/۰۰۰ دلار سوالی که مطرح می‌شود این است که آیا می‌تواند جایگاه خود را حفظ کند؟ هر چند پس از عملکرد بیت کوین در ماه سپتامبر، فعالان بازار برای بسته شدن یک کندل ماهانه پرخطر آماده بودند اما امروز بزرگ‌ترین رمزارز توانسته ماه اکتبر را با روند صعودی آغاز کند و در نهایت کندل این ماه به نفع گاوها  بسته شد.  با توجه به اینکه معمولاً در ماه اکتبر، قیمت BTC به طور قابل توجهی افزایش می یابد، در این روند صعودی هیجان بازارهمچنان روبه رشد است.

بنیاد BTC هنوز با افزایش قیمت هماهنگی لازم را ندارند.  در تنظیم خودکار بعدی که قرار است در تاریخ ۲ اکتبر انجام شود، قیمت بر اساس سیاست‌های تعیین شده و کاهش سختی استخراج قرار است  به روزرسانی شود. بیت‌کوین ماه سپتامبر را با نوسانات کلی به پایان رسانده بود اما همه چیز در پایان هفته تغییر کرد ودر آستانه بسته شدن کندل هفتگی در ۱ اکتبر، یک جهش ناگهانی قیمت بیت کوین را به کمتر از ۲۸/۰۰۰دلار رساند. این کندل بالاترین کلوز هفتگی بیت کویندر چند ماه اخیر بوده و باعث کمرنگ شدن عملکرد ضعیف آن شد.

میکائل ون دی پوپ(Michaël van de Poppe)، مدیرعامل و بنیانگذار MNTrading،  به دنبال‌کنندگانش در Xگفت:

بیت‌کوین به ۲۸/۰۰۰دلار بازگشت. ممکن است به طور کامل این روند ادامه یابد. اما هرحرکت بیت کوین دوره ای خواهد بود که آلت‌کوین‌ها بعد از بیت‌کوین آن مسیر را دنبال می‌کنند. این سه‌ماهه جالب خواهد بود!

تحلیل‌گر معروف به Skew، اشاره کرد:

یکی از عواملی که باعث اثرگذاری بیشتر روی قیمت بیت کوین می‌شود این است که حجم تقاضا بیشتر از خریداران فعلی باشد. وی در نظر دارد قیمت بیت کوین در نرخ ۲۸/۰۰۰ تا ۲۹/۰۰۰ دلاری تغییر می‌کند. اتفاقی که  که قیمت نهایی و روند بازار را تعیین می‌کند، به خریداران فعلی وابسته است.

کیت آلن(Keith Alan)، یکی از بنیانگذاران منابع نظارتی Material Indicators، تصویری از دفتر سفارش Binance را منتشر کرد که ۲۸/۰۰۰ دلار را به عنوان مقاومت اصلی در روند صعودی می‌داند.وی افزود که بیت کوین اکنون با مقاومت در میانگین متحرک ۲۰۰هفته ای ۲۷۹۷۰ دلار روبرو شده است.

آیا روند بیت‌کوین در اکتبر همیشه صعودی است؟

روند بیت‌کوین در اکتبر با سال‌های گذشته کاملا متفاوت است و ما در سال گذشته شاهد فروپاشی FTX بودیم که باعث شد بازارهای رمزنگاری به پایین ترین سطح قیمت در دو سال اخیر برسد. با وجود نظر تحلیل‌گران مختلف اما برخی معتقدند با توجه به رقابت شدید ماینرها و نرخ هش رِیت (hash rate)، بازار بلافاصله پس از هر تغییرات در نرخ هش رِیت، به طور مستقل و با سرعت به رشد خود ادامه خواهد داد.

اخبار مرتبط: چرا تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست؟

هرچند رویداد اصلی هفته، قبلاً رخ داده است زیرا برنامه کمک به اوکراین به تعویق افتاد و تعطیلی دولت در آخرین لحظه کنسل شد و این اتفاق باعث افزایش امیدها در این بازار شد.

منبع: cointelegraph.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید