صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست

تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست

تاثیر تعطیلات امریکا به روند قانون گذاری رمزارزها

تعطیلی دولت باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای رمزارزها خواهد شد، هرچند مسئله این نیست که پیشرفت رمزارزها وابسته به تعطیلات واشنگتن دی سی(D.C) است اما آخرین باری که دولت ایالات متحده تعطیل شد تأخیرهای بسیاری به وجود آمد. چندین تاییدیه برای شرکت‌ها به تعویق افتاد و سرعت پذیرش قانونی رمزارزها از چیزی که بسیاری به آن امیدوار بودند طولانی‌تر شد.

اخبار مرتبط: شاخص پذیرش جهانی رمزارزها در سال 2023

همچنین درخواست صدور صندوق معاملاتی رمز ارز بیتکوین (Bitcoin ETF) به بعد از تعطیلات کشیده شد و یکی از مسئولان در جریان این اتفاق به تعطیلی‌ها مستقیماً اشاره کرد.درحال حاضر نیز شاهد تأخیرهای احتمالی از سوی SEC در خصوص درخواست‌های ETF بیتکوین هستیم. Coinbase نیز تا تاریخ 11 اکتبر برای درخواست Mandamus خود به دنبال دریافت پاسخی از SEC است. جسی همیلتون(Jesse Hamilton) در CoinDesk به این موضوع پرداخت و متوجه شد که تعطیلی برای پروژه‌های رمزارزی به طور مطلق و کامل پایان نمی‌یابد.

یکی از نگرانی‌های بزرگ مربوط به پرونده‌های دادگاهی مدنی و اختلاس‌ها است چرا که هرگاه  پرونده‌ای به جریان می‌افتد، فاصله افتادن بین جلسات دادگاه اصلا خوب نیست. با تعطیلی دولت فعالیت‌ سازمان‌های مختلف مربوط به پیگیری قضایی نیز کمتر می‌شود. در این شرایط منابع و تیم‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

Jesse Hamilton در این باره نوشت:

قوانین رمزگذاری نیزاحتمالاً در این مدت کند شده یا به طور کامل متوقف می‌شوند. (اگرچه این لوایح به هر حال  شانس محدودی دارند.)

منبع: .coindesk.com

 

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

صرافی کراکن تایید کرد که ۹ میلیارد دلار بیت‌کوین از Mt. Gox دریافت کرده است

صرافی رمرارز کراکن تایید کرد که وجوهی به ارزش ۹ میلیارد دلار…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

فروش ۹ میلیارد دلاری بیت‌کوین توسط Mt. Gox: بیت‌کوین نزولی می‌شود؟

 صرافی Mt. Gox طی سه ساعت بیش از ۱۴۰ هزار بیت‌کوین، به…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بیت‌کوین را طلای دیجیتال و پناهی در برابر نگرانی‌های اقتصادی می‌داند

لری فینک مدیرعامل بلک‌راک، بزرگترین شرکت مدیریت سرمایه‌گذاری در جهان، امروز در…

۲۶ تیر ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید