صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست

تعطیلی دولت برای رمزارزها خوب نیست

تاثیر تعطیلات امریکا به روند قانون گذاری رمزارزها

تعطیلی دولت باعث ایجاد مشکلات بسیاری برای رمزارزها خواهد شد، هرچند مسئله این نیست که پیشرفت رمزارزها وابسته به تعطیلات واشنگتن دی سی(D.C) است اما آخرین باری که دولت ایالات متحده تعطیل شد تأخیرهای بسیاری به وجود آمد. چندین تاییدیه برای شرکت‌ها به تعویق افتاد و سرعت پذیرش قانونی رمزارزها از چیزی که بسیاری به آن امیدوار بودند طولانی‌تر شد.

اخبار مرتبط: شاخص پذیرش جهانی رمزارزها در سال 2023

همچنین درخواست صدور صندوق معاملاتی رمز ارز بیتکوین (Bitcoin ETF) به بعد از تعطیلات کشیده شد و یکی از مسئولان در جریان این اتفاق به تعطیلی‌ها مستقیماً اشاره کرد.درحال حاضر نیز شاهد تأخیرهای احتمالی از سوی SEC در خصوص درخواست‌های ETF بیتکوین هستیم. Coinbase نیز تا تاریخ 11 اکتبر برای درخواست Mandamus خود به دنبال دریافت پاسخی از SEC است. جسی همیلتون(Jesse Hamilton) در CoinDesk به این موضوع پرداخت و متوجه شد که تعطیلی برای پروژه‌های رمزارزی به طور مطلق و کامل پایان نمی‌یابد.

یکی از نگرانی‌های بزرگ مربوط به پرونده‌های دادگاهی مدنی و اختلاس‌ها است چرا که هرگاه  پرونده‌ای به جریان می‌افتد، فاصله افتادن بین جلسات دادگاه اصلا خوب نیست. با تعطیلی دولت فعالیت‌ سازمان‌های مختلف مربوط به پیگیری قضایی نیز کمتر می‌شود. در این شرایط منابع و تیم‌های حقوقی سازمان بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

Jesse Hamilton در این باره نوشت:

قوانین رمزگذاری نیزاحتمالاً در این مدت کند شده یا به طور کامل متوقف می‌شوند. (اگرچه این لوایح به هر حال  شانس محدودی دارند.)

منبع: .coindesk.com

 

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

جهش 8 درصدی قیمت ADA با رسیدن ذخایر کاردانو به 1.5 میلیارد دلار

در حالی که بازار کریپتوکارنسی با چالش‌هایی روبرو بوده است، اکوسیستم کاردانو…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

پرونده‌ی FTX: بنکمن-فرید با افشاگری سلبریتی‌ها، به دنبال رهایی از اتهامات است

بلومبرگ در ۱۹ آوریل گزارش داد که بر اساس یک توافق پیشنهادی،…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

فرصت‌های طلایی سرمایه‌گذاری در رمز ارزهای پنهان

بازار ارزهای دیجیتال با ورود به مرحله‌ای جدید در سال ۲۰۲۴، سرشار…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید