صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : تحلیل بازدهی سهام استخراج‌کنندگان بیت‌کوین درهفته گذشته 

تحلیل بازدهی سهام استخراج‌کنندگان بیت‌کوین درهفته گذشته 

Bitcoin miners

قیمت بیت‌کوین در این هفته با باز بودن بازار سهام ۶.۶٪ دیگر افزایش یافت، اما عملکرد سهام استخراج‌کنندگان بیت‌کوین در وال استریت یکسان نبوده و برخی از این شرکت‌ها عملکرد بهتری نسبت به سایرین داشته‌اند. در هفته‌های اخیرشاهد بودیم که سهام برخی از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین  به طور قابل توجهی افزایش یافته است. این افزایش قیمت به دلیل عوامل مختلفی مانند افزایش قیمت بیت‌کوین و بهبود چشم‌انداز کلی صنعت استخراج بیت‌کوین بوده است.

با این حال، سهام برخی دیگر از استخراج‌کنندگان بیت‌کوین نیز در هفته‌های اخیر کاهش یافته است. این کاهش قیمت به دلیل عوامل مختلفی مانند کاهش سودآوری استخراج بیت‌کوین و افزایش هزینه‌های انرژی بوده است. عملکرد بازار سهام هفته گذشته برای برترین سهام مرتبط با ارزهای دیجیتال به شرح زیر بوده است: 

صنایع کوچک سودهای بزرگی را ثبت کردند؛ شرکت های استخراج بیت‌کوین کوچک مثل Bitfarms و Core Scientificعملکرد بسیار بهتری نسبت به بیت کوین داشتند.طبق داده‌های TradingView Argo Blockchain و Terawulf نیز  در هفته افزایش یافتند. با این حال، همه استخراج کنندگان کوچک به یک اندازه موفق نبودند. Cipher Mining و Hut کاهش  قیمت را تجربه کردند.

اخبار مرتبط: به عقیده تحلیلگران، بیت‌کوین به‌زودی به ۵۰/۰۰۰ دلار می‌رسد

عملکرد رهبران صنعت از جمله Marathon هم مثبت ثبت شد در حالی که Riot عملکرد منفی داشت و برخی از سهام بزرگ ارزهای دیجیتال مانند Coinbase و Microstrategy عملکرد ضعیفی داشتند.

منبع: theblock.co

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید