صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : چرا MATIC در آستانه صعود قرار دارد؟

چرا MATIC در آستانه صعود قرار دارد؟

بر خلاف روند کلی بازار، داده‌های سنتیمنت نشان می‌دهد که گروهی از دارندگان پالیگان (MATIC) با ذخایر بین ۱۰۰ میلیون تا ۱ میلیارد توکن، طی روزهای اخیر اقدام به افزایش دارایی‌های خود کرده‌اند. این رقم در تاریخ ۲۳ مه، ۱۶.۱۷ درصد بود اما در زمان نگارش این خبر به ۱۷.۳۰ درصد رسیده است.

این افزایش، نشان دهنده‌ی اعتماد روزافزون به آینده‌ی متیک است. با این حال، این موضوع می‌تواند بر قیمت این توکن در کوتاه‌مدت تأثیر بگذارد. برای مثال، اگر این دسته از دارندگان بزرگ MATIC تصمیم به فروش بخش قابل توجهی از دارایی‌های خود بگیرند، قیمت MATIC با کاهش روبرو خواهد شد.

بنابراین، افزایش موجودی این گروه از دارندگان، پتانسیل افزایش قیمت پالیگان را دارد. در زمان نگارش این خبر، قیمت متیک ۰.۷۲ دلار بود که نشان دهنده‌ی کاهش ۲۵.۴۸ درصدی طی ۹۰ روز گذشته است.

Polygon balance of addresses increased

با وجود این، متیک طی ماه گذشته تلاش کرده تا به سطوح قیمتی بالاتر دست یابد. اما هر تلاشی برای رسیدن و عبور از مقاومت ۰.۸ دلاری با شکست مواجه شده است.

اما با انباشت اخیر، صعود قیمت توکن اصلی پالیگان (متیک) دور از انتظار نیست. برای بررسی این احتمال، سایر معیارها و شاخص‌ها را نیز مورد بررسی قرار دادیم.

یکی از این شاخص‌ها، سطوح لیکویید شدن (تصفیه‌ی اجباری) است. این شاخص با برجسته کردن مناطق با نقدینگی بالا، سطوح قیمتی قابل دسترسی برای یک ارز دیجیتال را نشان می‌دهد.

در زمان نگارش این خبر، نقدینگی بالایی روی نمودار پالیگان بین ۰.۷۵ تا ۰.۷۸ دلار وجود دارد. این ناحیه‌ نشان می‌دهد که قیمت توکن ممکن است به زودی به سمت آن حرکت کند.

در همین راستا، شاخص «تفاوت سطوح لیکوییدشدن انباشته» (CLLD) این پیش‌بینی را تایید می‌کند. برای درک بهتر، CLLD نشان دهنده‌ی اختلاف بین تصفیه‌ی معاملات لانگ (خرید و نگه‌داری) و شورت (فروش) است.

مثبت بودن این شاخص حاکی از تصفیه‌ی بیشتر معاملات لانگ نسبت به شورت است. از طرف دیگر، منفی بودن CLLD به معنای لیکویید شدن بیشتر معاملات شورت است.

Polygon (MATIC) shows bullish potential

علاوه بر این، شاخص «میانگین سنی دلار سرمایه‌گذاری‌شده» (MDIA) نشان می‌دهد که اکثر شرکت‌کنندگان تمایل به نگهداری بلندمدت (HODL) متیک دارند. این معیار، میانگین زمانی را نشان می‌دهد که تمامی آدرس‌های فعلی شبکه‌ی پالیگان، توکن‌های خود را نگهداری کرده‌اند.Most polygon addresses are holding the token instead of selling

اگر مقدار MDIA کاهش یابد، نشان دهنده‌ی افزایش فعالیت تراکنش است که گاهی اوقات می‌تواند فشار فروش ایجاد کند. در زمان نگارش این خبر، MDIA ۹۰ روزه افزایش یافته بود.

آخرین باری که این معیار چنین حرکت ثابتی را تجربه کرد، قیمت مِتیک از ۰.۷۱ دلار به ۱.۲۷ دلار رسید. در حالی که این بار ممکن است سناریوی مشابهی رقم نخورد، اما قیمت توکن می‌تواند در میان‌مدت به ۱ دلار نزدیک شود یا از آن عبور کند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید