صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : کارمزدهای پایین‌تر، چالشی جدید برای اتریوم

کارمزدهای پایین‌تر، چالشی جدید برای اتریوم

اتریوم در چند هفته اخیر، با وجود بازار نزولی، نشانه‌هایی کوچک از بهبود را نشان داده است. با این حال، رخدادی موازی با آن در حال ظهور است که می‌تواند به طور قابل توجهی بر مدل اقتصادی اتریوم تأثیر بگذارد. سوزاندن ETH در اتریوم در ماه آوریل به پایین‌ترین سطح سالانه خود رسید که دلیل اصلی آن کاهش قابل توجه کارمزد تراکنش‌های شبکه است.

این کارمزدها که به طور معمول در سال جاری کمی پایین‌تر از ۱۰ Gwei بوده‌اند، در هفته‌های اخیر به پایین‌ترین سطح خود رسیده‌اند که این مستقیماً بر میزان سوزاندن ETH تأثیر می‌گذارد. کاهش نرخ سوزاندن با افت شدید شاخص “ETH سوزانده شده روزانه” مشهود است که به رقم ۶۷۱ ETH در روز گذشته رسیده است. این رقم نسبت به ارقام روزانه ۲۵۰۰ تا ۳۰۰۰ ETH که در اوایل سال مشاهده می‌شد، کاهش قابل توجهی را نشان می‌دهد.

مهاجرت به لایه۲، چالش‌هایی را برای سوزاندن ETH ایجاد می‌کند

یکی از عوامل اصلی کاهش کارمزد Gas، افزایش مهاجرت فعالیت‌های شبکه به راه‌حل‌های لایه ۲ است که سرعت تراکنش‌ها را افزایش می‌دهد و در عین حال هزینه‌ها را کاهش می‌دهد. علاوه بر این، نوآوری‌هایی مانند تراکنش‌های «blob» که در به‌روزرسانی اخیر Dencun اتریوم معرفی شده‌اند، هزینه‌ها را در لایه۲ ها بهینه تر کرده‌اند. با وجود مفید بودن در کاهش کارمزد تراکنش‌ها، این پیشرفت‌های تکنولوژیکی چالش‌هایی را برای مکانیسم‌های ضدتورمی اتریوم ایجاد می‌کنند.

به‌روزرسانی Dencun ساختار کارمزد جدیدی را معرفی کرد که بخشی از کارمزد هر تراکنش، یعنی کارمزد پایه، سوزانده می‌شود و به طور بالقوه کل عرضه ETH را کاهش می‌دهد. با این حال، با کاهش کارمزد تراکنش‌ها، فشار ضدتورمی مورد انتظار از طریق سوزاندن کاهش یافته است که نشان دهنده تغییر به سمت روندی تورمی‌تر در کوتاه مدت است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

رویداد پیتزادی بیت‌کوین: سالگرد اولین تراکنش بیت‌کوین

روز ۲۲مه، به عنوان “روز پیتزا بیت‌کوین” شناخته می‌شود که داستانی جالب…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

کشف ۷۳ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمانشاه

سید حامد حسینی، مدیر دفتر حراست شرکت توزیع نیروی برق استان کرمانشاه،…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

XRP با ورود ریپل به آفریقا به سمت 1 دلار می‌رود؟

قیمت رمزارز XRP به دنبال اعلام برنامه‌های توسعه بلندپروازانه ریپل برای ورود…

۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید