صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مدیر ارشد فناوری تتر از اظهارات ریپل در مورد USDT انتقاد می‌کند

مدیر ارشد فناوری تتر از اظهارات ریپل در مورد USDT انتقاد می‌کند

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، مدعی شد که مدیر عامل ریپل در آستانه عرضه استیبل کوین ریپل در ماه ژوئن آینده، در حال انتشار اطلاعات نادرست و گمراه‌کننده (FUD) در مورد USDT است.

برد گارلینگ‌هاوس، مدیرعامل ریپل، در جدیدترین مصاحبه‌ی خود اعلام کرد که:

هدف بعدی دولت ایالات متحده در حوزه ارزهای دیجیتال، تتر (USDT) خواهد بود. با توجه به تلاش‌های دولت آمریکا برای وضع قوانین و مقررات بر روی استیبل‌کوین‌ها، آن‌ها به طور بالقوه می‌توانند به سراغ بازیگران غالب این حوزه مانند تتر بروند.

با این حال، ساعاتی بعد، پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر، با توضیحی اعلام کرد که:

گارلینگ‌هاوس در حال ایجاد ترس و وحشت در مورد USDT است.

گارلینگ‌هاوس این دیدگاه را در مصاحبه‌ای که اخیراً در پادکست «کلاس جهانی» با میزبانی کریس وازکز، شرکت کرد، ارائه داد. او تأکید کرد که اقدامات احتمالی ایالات متحده علیه صادرکننده‌ی این استیبل‌کوین، به طور بالقوه می‌تواند باعث اختلال قابل توجهی در فضای ارزهای دیجیتال شود. مدیرعامل ریپل اضافه کرد:

«به نظر من واضح است که دولت آمریکا به دنبال تتر خواهد رفت. تتر را به عنوان بخش بسیار مهمی از اکوسیستم ارزهای دیجیتال می‌بینم و نمی‌توانم پیش‌بینی کنم که این اقدام چه تأثیری بر کل اکوسیستم خواهد گذاشت.»

این ادعا در بحبوحه‌ی کشفیات اخیر درباره‌ی استفاده‌ی گروه‌های تروریستی و کشورهای تحریم‌شده از USDT برای دور زدن محدودیت‌های مالی ایالات متحده مطرح می‌شود. در ماه آوریل، آدواله آدیِمو، معاون وزیر خزانه‌داری آمریکا، در مقابل کمیته‌ی بانکداری سنا شهادت داد و بر افزایش وابستگی روسیه به روش‌های پرداخت جایگزین مانند USDT تتر برای فرار از تحریم‌های اقتصادی تأکید کرد. به تازگی، بانک عظیم دویچه بانک نیز با زیر سوال بردن استحکام بازار استیبل‌کوین‌ها، در مورد عملیات تتر ابهاماتی را مطرح کرده است.

همانطور که می‌دانیم، ریپل در حال آماده شدن برای راه‌اندازی استیبل‌کوین اختصاصی خود تا احتمالاًَ ماه ژوئن آینده است. اظهارات گارلینگ‌هاوس علیه تتر تنها چند هفته پیش از راه‌اندازی این استیبل‌کوین صورت گرفته است. این موضوع تردیدهایی را ایجاد می‌کند که آیا مدیرعامل ریپل در تلاش است با توجه به تسلط تقریباًَ ۶۰ درصدی تتر بر بازار و رقابت شدید در حوزه استیبل‌کوین‌ها، برای خود فضایی ایجاد کند.

آردوینو در پاسخ به انتقادات گارلینگ‌هاوس، با اشاره به تحقیقات در حال انجام کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) علیه شرکت او، نگرانی‌هایی را درباره‌ی اعتبار اظهارات یک مدیرعامل که نامش فاش نشده است، مطرح کرد. او با اشاره به ضرب‌المثل لاتین «Cui Prodest» (چه کسی سود می‌برد)، این احتمال را مطرح کرد که اظهارات این مدیرعامل تحت تأثیر منافع پنهان باشد.

آردوینو در دفاع از تتر، بر جایگاه آن به عنوان پرکاربردترین استیبل‌کوین جهان با پایگاهی از صدها میلیون کاربر، به ویژه در بازارهای نوظهور و کشورهای در حال توسعه، تأکید کرد. او سابقه‌ی درخشان USDT در حفظ ثبات قیمت، با پشتوانه ذخایر نقدینگی قوی، شرکای معتبر نگهداری دارایی و اقدامات سختگیرانه‌ی انطباقی را برجسته کرد. همچنین به به‌روزترین آمار و اطلاعات کلیدی درباره‌ی انطباق جهانی تتر اشاره کرد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید