صفحه اصلی > اخبار : صرافی‌های کریپتو کره‌جنوبی، از ماه سپتامبر باید ذخایر مالی خود را افزایش دهند

صرافی‌های کریپتو کره‌جنوبی، از ماه سپتامبر باید ذخایر مالی خود را افزایش دهند

قوانین رمزارزها در کره جنوبی

مقامات کره‌جنوبی کنترل‌های نظارتی خود بر صرافی‌های بومی را تشدید کرده است و از ماه سپتامبر مبادلات در داخل کشور باید حداقل ذخیره 3میلیارد وون (2.3 میلیون دلار) را حفظ کنند. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که کره‌جنوبی به دنبال تقویت حمایت از مصرف‌کننده در حوزه رمزنگاری است.

پشتوانه مالی بالا برای حمایت از مصرف‌کننده

این سیاست ممکن است تضمین کند که صرافی‌ها می‌توانند فشارهای مالی پیش‌بینی نشده یا سایر بدهی‌ها را مدیریت کنند. این رویکرد توسط مقامات کره جنوبی نشان‌دهنده پیش‌بینی رشد این بخش، همراه با مسئولیت حفاظت از منافع مصرف‌کننده است.در فضای کریپتو، مهم‌ترین اولویت اعتماد و امنیت کاربران است.

طبق گزارشات، با نزدیک شدن ضرب الاجل، صرافی‌های بزرگی مانند Upbit و Bithumb در حال آماده شدن برای برآورده کردن الزامات تعیین شده هستند. این تغییرات  پس از دستورالعمل‌هایی است که در ماه ژوئیه توسط فدراسیون بانک‌های کره منتشر شد این خبر توسط رسانه محلی News1 نیز منتشر شده است. این دستورالعمل‌ها با عنوان «دستورالعمل‌های عملیات حساب‌های واقعی دارایی مجازی» بر لزوم تخصیص 3 میلیارد وون یا 30 درصد از میانگین روزانه سپرده‌های خود در ذخایر تأکید می‌کنند.

ذخایر استراتژیک تضمین می کنند که صرافی‌ها می‌توانند به اندازه کافی “مسئولیت خود را در قبال خسارات وارده به کاربران” در صورت تحقق خطرات یا تعهدات پیش بینی نشده انجام دهند. با این حال، دستورالعمل‌ها همچنین حکم می‌کند که این صندوق‌های ذخیره نباید از سقف 20 میلیارد وون تجاوز کند.

با اطمینان از اینکه صرافی‌ها ذخایر مالی قابل توجهی دارند، از ایجاد یک بحران که باعث وحشت کاربران می‌شود جلوگیری خواهد شد. علاوه بر این، نهاد قانون‌گذاری کره جنوبی اخیراً قوانین جدیدی را برای افزایش حفاظت از سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال در ماه ژوئن تصویب کرده است.این چارچوب به روز شده، که شامل 19 صورت حساب مجزا مرتبط با دارایی‌های دیجیتال است، به کمیسیون خدمات مالی و بانک کره صلاحیت نظارت بر نهادهای ارزهای دیجیتال و نگهبانان دارایی‌های دیجیتال را می‌دهد.

اجرای قوانین به مقامات این اختیار را می دهد که در صورت شناسایی تراکنش‌های دارایی مجازی ناعادلانه، تحریم‌هایی را اعمال کنند. لی سو ریونگ (Lee Suh Ryoung)، دبیر کل انجمن ارتقای شرکت بلاک چین در سئول، خاطرنشان کرد:

به طور کلی قوانین و مقررات ارزهای دیجیتال در چشم انداز مالی سنتی گیر کرده است.

در همین حال، مطالعه‌ای که هفته گذشته منتشر شد نشان می‌دهد که تقریباً 82.5 درصد از افراد GenZ کره جنوبی در 20 سالگی روی آلت‌کوین‌ها سرمایه‌گذاری می‌کنند که اتریوم (ETH) استثناست. قابل ذکر است، XRP به عنوان ارز محبوب ظاهر شده است. حدود 20.7 درصد از این سرمایه‌گذاران جوان، یا از هر پنج، یک نفر، XRP را به عنوان بهترین گزینه سرمایه‌گذاری آلت‌کوین خود می‌دانند.

به نظر شما این اقدام دولت کره‌جنوبی در حفظ امنیت دارایی کاربران در آینده مفید خواهد بود؟

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

بیتگرت، رمزارز محبوب این روزها

در حال حاضر، موضوعات داغ زیادی در محافل مختلف ارزهای دیجیتال مورد…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

رشد 6 درصدی Pepe Coin

پپه‌کوین، بار دیگر با جهش قابل توجه ۶ درصدی، توجه علاقه‌مندان به…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

رشد ۲۵۰۰ درصدی میم‌کوین LSHIB در 24 ساعت

دوج‌کوین (DOGE) و شیبا اینو (SHIB) در هفته‌های اخیر با مشکل رشد مواجه…

۲۹ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید