صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : SEC خواستار جریمه 5.3 میلیارد دلاری از Terraform Labs و بنیانگذار آن، دو کوان است

SEC خواستار جریمه 5.3 میلیارد دلاری از Terraform Labs و بنیانگذار آن، دو کوان است

کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) طبق اسناد ارائه‌شده در تاریخ ۱۹ آوریل به دادگاه منطقه‌ای ایالات متحده برای ناحیه جنوبی نیویورک، خواستار پرداخت ۴.۷ میلیارد دلار غرامت و سود پیش از داوری از سوی کوان و Terraform Labs شده است.

علاوه بر جریمه‌ی ۴.۷ میلیارد دلاری، کمیسیون همچنین به دنبال دریافت ۴۲۰ میلیون دلار از Terraform و ۱۰۰ میلیون دلار از کوان به عنوان مجموع جریمه‌های مدنی است. طبق گفته‌ی SEC، جریمه‌های درخواستی با در نظر گرفتن میزان ثروتی که کوان از استیبل‌کوین Terraform به دست آورده است، حفظ‌کارانه اما منطقی است.

علاوه بر این، SEC همچنین پیشنهاد کرده است که از حضور دو کوان به عنوان مدیر یا عضو هیئت مدیره هرگونه ناشر اوراق بهادار جلوگیری شود. همچنین متهم موظف خواهد بود تمامی حساب‌های بانکی و دارایی‌های خود را افشا کند. در صورت تأیید جریمه‌ی درخواستی و حکم مدنی، بر Terraform یک «دستور منع رفتاری» نیز اعمال خواهد شد تا از تکرار جرائم جلوگیری شود.

هر دوی Terraform Labs و دو کوان با مبلغ جریمه‌ی درخواستی SEC مخالفت کرده‌اند. این شرکت حداکثر جریمه‌ی ۳.۵ میلیون دلار و کوان جریمه‌ی بسیار کمتر از ۸۰۰.۰۰۰ دلار را پیشنهاد داده‌اند.

این درخواست SEC پس از حکم دادگاه در تاریخ ۵ آوریل صادر شد که Terraform و Kwon را به گمراه کردن و کلاهبرداری از سرمایه‌گذاران در فروش TerraUSD (UST)، Luna و wLUNA مجرم شناخت.

دو کوان در حال حاضر در مونته‌نگرو با اتهاماتی پس از دستگیری در سال ۲۰۲۳ به دلیل استفاده از گذرنامه‌ی جعلی روبرو است. همانطور که توسط crypto.news گزارش شده است، پرونده‌ی استرداد وی پس از تأیید دادگاه عالی پودگوریتسا مبنی بر برآورده شدن الزامات قانونی، به پیشرفت خود ادامه می‌دهد.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

پیش بینی استاندارد چارترد: بیت‌کوین امسال به ۱۵۰ هزار دلار خواهد رسید

با صعود بیت‌کوین (BTC) از قله قبلی اش در مرز ۶۹ هزار…

۳ خرداد ۱۴۰۳

در پی احتمال تایید ETH اتریوم، قیمت میم‌‌کوین‌‌های این شبکه سر به فلک کشیدند!

قیمت میم‌کوین‌های اتریوم طی ۲۴ ساعت گذشته جهش قابل توجهی را تجربه…

۳ خرداد ۱۴۰۳

تتر ۱ میلیارد دلار دیگر USDT چاپ کرد: تاثیرات آن چه خواهد بود؟

تتر، بزرگترین ناشر استیبل‌کوین جهان، با چاپ یک میلیارد دلار دیگر توکن…

۳ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید