صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : میم‌کوینی که با توهم 328 تریلیون دلاری به کلاهبرداری تبدیل شد!!

میم‌کوینی که با توهم 328 تریلیون دلاری به کلاهبرداری تبدیل شد!!

memecoin honeypot

کاربران ارزهای دیجیتال با وجود هشدارهای فراوان مبنی بر عدم امکان برداشت سرمایه، همچنان به ارسال پول به یک توکن تقلبی (هانی‌پات) به نام BONKKILLER ادامه می‌دهند. این توکن که بر بستر بلاکچین سولانا ساخته شده، با داشتن تنها ۱۰۰۰ کاربر، به بالاترین ارزش بازار (۳۲۸ تریلیون دلار) در جهان دست یافته است. اما نکته مهم این است که این توکن یک کلاهبرداری است و  امکان فروش آن وجود ندارد. سازنده این توکن، قابلیت انتقال آن را مسدود کرده و بدین ترتیب، سرمایه کاربران را بلوکه کرده است.

هانی‌پات نوعی کلاه‌برداری است که با وعده سود بالا، کاربران را فریب می‌دهد و سپس از فروش سرمایه آن‌ها جلوگیری می‌کند. ارزش کل تولیدات ناخالص داخلی جهان، حدود ۱۰۰ تریلیون دلار است و این یعنی ارزش بازار ادعایی BONKKILLER، ۳.۲۸ برابر کل اقتصاد دنیا است. کارشناسان هشدار می‌دهند که BONKKILLER تنها نمونه‌ای از توکن‌های تقلبی و بی‌ارزش است که با سوءاستفاده از علاقه مردم به ارزهای دیجیتال، اقدام به کلاهبرداری می‌کنند.

منبع: cointelegraph.com

اخبار مرتبط: کاهش 11 درصدی MEW و POPCAT در سولانا

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید