صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : مارک کوبن خواهان نظارت CFTC بر ارزهای دیجیتال است

مارک کوبن خواهان نظارت CFTC بر ارزهای دیجیتال است

مارک کوبن، سرمایه‌گذار میلیاردر، در مباحث اخیر، دلایل قانع‌کننده‌ای برای انتقال تمام مسئولیت‌های نظارتی ارزهای دیجیتال به کمیسیون معاملات آتی کالای آمریکا (CFTC) ارائه کرده است. کوبن بر این باور است که چنین اقدامی نه تنها باعث ساده‌سازی تلاش‌های نظارتی می‌شود، بلکه می‌تواند از حمایت ارزهای دیجیتال برای کمک به انتخاب مجدد رئیس‌جمهور جو بایدن استفاده کند. این در زمانی اتفاق می‌افتد که بازار ارزهای دیجیتال با نظارت شدید کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا (SEC) به رهبری گری جنسلر، رئیس کمیسیون که به دلیل اقدامات نظارتی سختگیرانه‌اش شناخته می‌شود، روبرو است.

کوبن پیشنهاد می‌کند که انتقال اختیارات نظارتی از SEC به CFTC ، رهنمودهای روشن و یکپارچه‌ای را که بخش نوظهور ارزهای دیجیتال به آن نیاز دارد، در اختیار این صنعت قرار می‌دهد. او استدلال می‌کند که این کار می‌تواند خطر سرزنش سیاست‌های اجرایی سختگیرانه SEC توسط علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال را به خاطر خفه کردن رشد این صنعت در صورت تأثیرگذاری این چالش‌ها بر انتخابات آتی، کاهش دهد.

با نزدیک شدن به انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴، نقش ارزهای دیجیتال در سیاست آمریکا اهمیت فزاینده‌ای پیدا می‌کند. یک نظرسنجی نشان داد که بخش قابل توجهی از رأی‌دهندگان اکنون ارزهای دیجیتال را به عنوان جایگزینی مطلوب نسبت به سیستم‌های مالی سنتی می‌دانند که این موضوع نفوذ فزاینده ارزهای دیجیتال در سیاست را برجسته می‌کند.

  • ساده‌سازی مقررات ارزهای دیجیتال تحت نظر CFTC می‌تواند وضوح و کارایی نظارتی را بهبود بخشد.
  • بهبود مقررات ممکن است واکنش‌های منفی سیاسی علیه سیاست‌های سختگیرانه SEC را خنثی کند.
  • برای استراتژی‌های انتخاباتی، شناسایی وزن سیاسی ارزهای دیجیتال می‌تواند بسیار مهم باشد.

نظرات مارک کوبن بر اختلاف در فلسفه نظارتی بین SEC و CFTC تأکید می‌کند، در حالی که انتظار می‌رود CFTC اقدامات اجرایی خود را افزایش دهد. این عدم قطعیت مداوم در حوزه نظارت، پیچیدگی‌هایی را نشان می‌دهد که تنظیم‌کننده‌های آمریکایی باید در تلاش خود برای سازگاری با نوآوری و در عین حال محافظت از سرمایه‌گذاران با آن مواجه شوند. در همین حال، چهره‌هایی مانند چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، از دولت بایدن به دلیل مخالفت ظاهری با پیشرفت ارزهای دیجیتال در ایالات متحده انتقاد می‌کنند و به پیشنهادهای بحث‌برانگیز مانند وتوی تصمیمی که دستورالعمل‌های SEC را در مورد نگهداری ارزهای دیجیتال تغییر می‌داد، اشاره می‌کنند.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

مهرسا توتونی

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید