صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : بانک‌های بزرگ آمریکا روی خوشی به بیت‌کوین نشان می‌دهند

بانک‌های بزرگ آمریکا روی خوشی به بیت‌کوین نشان می‌دهند

دو بانک بزرگ آمریکایی، جی‌پی‌مورگان و ولز فارگو، اخیراً سرمایه‌گذاری روی بیت‌کوین از طریق صندوق‌های قابل معامله در بورس (ETF) را اعلام کرده‌اند. این اقدام نشان‌دهنده‌ی افزایش پذیرش بیت‌کوین در میان بانک‌های سنتی است.

بر اساس گزارش‌های مالی این بانک‌ها، جی‌پی‌مورگان مجموعاً ۷۳۱ هزار دلار در چندین صندوق ETF بیت‌کوین سرمایه‌گذاری کرده که بخش اعظم آن (۴۷۷ هزار دلار) به صندوق IBIT متعلق به شرکت بلک‌راک اختصاص یافته است. ولز فارگو نیز مبلغ ۱۴۱ هزار دلار روی صندوق GBTC متعلق به گری‌اسکیل سرمایه‌گذاری کرده است.

این اولین باری نیست که بانک‌های معتبر به بیت‌کوین روی خوش نشان می‌دهند. پیش از این نیز بانک‌های دیگری مانند BNP Paribas و BNY Mellon سرمایه‌گذاری مشابهی انجام داده بودند.

به گفته‌ی رئیس بخش دارایی‌های دیجیتال بلک‌راک، علاقه‌ی موسسات مالی به بیت‌کوین در حال افزایش است و انتظار می‌رود با ورود سرمایه‌گذاران پیچیده‌تر مانند صندوق‌های ثروت ملی، این روند همچنان صعودی باشد.

خود شرکت بلک‌راک نیز با سرمایه‌گذاری ۶.۶ میلیون دلاری در صندوق IBIT، اعتماد خود را به این محصول نشان داده است. این رویکرد توسط شرکت‌های عرضه‌کننده‌ی دیگر صندوق‌های ETF بیت‌کوین مانند Ark Invest و VanEck نیز دنبال می‌شود. جالب است بدانید صندوق IBIT بلک‌راک تنها در ۴۹ روز به رکورد ۱۰ میلیارد دلار دارایی تحت مدیریت دست یافت.

علاوه بر بانک‌ها، شرکت‌های دیگری مانند CTC Alternative Strategies نیز با سرمایه‌گذاری در این صندوق‌ها، به جمع پذیرندگان بیت‌کوین پیوسته‌اند. شرکت‌های دیگری مانند Hightower Advisors، US Bancorp و SouthState هم سرمایه‌گذاری روی صندوق‌های مختلف بیت‌کوین را تایید کرده‌اند.

این روند ادغام بیت‌کوین در سبد سرمایه‌گذاری‌های سنتی، نشان‌دهنده‌ی تغییر نگرش موسسات مالی نسبت به ارزهای دیجیتال و نزدیک شدن آن‌ها به پذیرش عمومی است.

⚠️هشدار: تحلیل‌های ارائه شده توسط دیفایر پیشنهاد سرمایه‌گذاری نیست؛ لذا برای انجام خرید و فروش، حتما شخصا بازار را مورد تحلیل قرار دهید چرا که مسئولیت سود یا ضرر خرید و فروش رمزارزها با خود شماست.

محمدمهدی کشاورز

پست های مرتبط

مروری بر مهم‌‎ترین رویدادهای رمزارزها در روزهای آینده 

این هفته در بازار ارزهای دیجیتال، رویدادهای مهمی در جریان است که…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

نوسانات بیت‌کوین زیر قیمت 67هزار دلار ادامه‌دار است

تحلیلگران بازار ارزهای دیجیتال معتقدند که اگر قیمت بیت کوین بتواند از…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

ریزش ۶۲ درصدی Notcoin در کمتر از یک هفته!

رمز ارز Notcoin (NOT) که با حمایت پررنگ تلگرام، غول شبکه‌های اجتماعی،…

۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید