صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : هکرها در بروزرسانی جدید کیف‌پول‌ها نواقص امنیتی جدید یافتند

هکرها در بروزرسانی جدید کیف‌پول‌ها نواقص امنیتی جدید یافتند

هکرها در شبکه اتریوم برای دور زدن اقدامات امنیتی برخی کیف‌پول‌ها از opcode CREATE2 استفاده می‌کنند. این ویژگی جدید یک opcode در شبکه اتریوم است که به هکرها اجازه می دهد آدرس های جدید موقتی ایجاد کنند که هر کدام با امضای مخرب همراه هستند.

هنگامی که سرمایه گذاران ناآگاه این امضای ساخته شده را امضا می کنند، هکرها یک قرارداد را در آدرس پیش‌بینی شده مستقر می‌کنند و انتقال غیرمجاز دارایی را از کیف‌پول آن‌ها پردازش می‌کنند. با استفاده از این تکنیک توانسته‌اند بدون شناسایی فعالیت کنند و در شش ماه گذشته حدود ۶۰میلیون دلار از حدود ۹۹۰۰۰ قربانی سرقت کرده‌اند. Scam Sniffer در ۴۸ ساعت گذشته دو مورد کلاهبرداری عمده را گزارش کرده است که در آن هر دو قربانی مجموعاً ۴۶۸۰۰۰ دلار دارایی را از دست داده‌اند.

علاوه بر کلاهبرداری‌های رمزارزی مسائل امنیت کیف‌پول‌ها و هک دارایی‌ها هم به عنوان خطرات این بازار شناخته می‌شوند که باید برطرف شوند.

منبع: bitcoinist.com

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آیا همچنان ردیابی نهنگ‌ها اطلاعات مهمی محسوب می‌شود؟

قبلا تحلیلگران بازار ارز دیجیتال (بیت کوین) معتقد بودند که پیگیری تراکنش‌های…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

بررسی پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها 

رفتارهای عجیب و غریب سلبریتی‌ها و پامپ و دامپ مشکوک میم‌کوین‌ها در…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

مایکرواستراتژی قصد دارد 700 میلیون دلار بیت‌کوین بخرد

مایکرواستراتژی غول هوش تجاری آمریکا، قصد دارد با سرمایه‌گذاری ۷۰۰ میلیون دلاری،…

۲۷ خرداد ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید