صفحه اصلی > اخبار : هراس از تخلیه کیف پول FTX در آستانه دادگاه سام بنکمن

هراس از تخلیه کیف پول FTX در آستانه دادگاه سام بنکمن

FTX

سرمایه‌گذران FTX که 3.4 میلیارد دلار ارز دیجیتال از این صرافی طلبکار هستند، محدودیت فروش هفتگی تا 200 میلیون دلار را برای دارایی‌های دیجیتال پیشنهاد کرده‌اند، اما درتاریخ 9 شهریور(31 آگوست) مبلغ 10میلیون دلار توکن توسط کیف پول Solana FTX از طریق پل Wormhole، به اتریوم منتقل شده است.

در اخبار چند روز گذشته دیفایر خواندیم وکلای سام بنکمن فرید به دنبال آزادی موقت وی هستند تا برای جلسه‌ی دادگاه آماده شود. امروز خبری منتشر شده است مبنی بر اینکه وجوه سنگینی توسط FTX درحال نقل وانتقال است. این موضوع به نگرانی‌های فروش دارایی‌ها توسط این صرافی دامن زده است.

به گفته Arkham Intelligence، از9 شهریور(31 آگوست)، یک کیف پول مرتبط با FTX حدود 10 میلیون دلار توکن مربوط به پروژه های اکوسیستم Solana را از طریق پل Wormhole به یک کیف پول دیگر FTX ارسال کرده است. این انتقال توکن‌ها باعث ایجاد ترس و کاهش قیمت شده است، هرچند بعید است که در آِینده نزدیک، فروش بزرگی اتفاق بیفتد.

بدهکاران FTX، طی یک پرونده در ماه گذشته، به منظور به حداقل رساندن تأثیر قیمت حداقل 100 میلیون دلار و حداکثر 200 میلیون دلار در هفته را برای فروش دارایی های دیجیتال پیشنهاد کردند. این پرونده همچنین پیشنهاد می‌کند که برای فروش بیت‌کوین، اتر و سایر دارایی‌های دیجیتال داخلی، ده روز قبل از فروش به کمیته موقت طلبکاران اطلاع داده شود. در حالی که این پرونده هنوز از نظر قانونی مورد تایید نیست اما احتمال می‌رود این موضوع در 13 سپتامبر به دادگاه ارائه شود.

در گزارش ماه آوریل، بدهکاران FTX،  مبلغ 3.4میلیارد دلاراز دارایی‌های ارز دیجیتال را فاش کردند، در حالی که مقدار دقیق میزان دارایی‌های موجود در توکن‌های بزرگتر و توکن‌های درگردش مانند بیت کوین و اتریوم فاش نشده است و فقط دارایی توکن‌های غیر نقدی خود را افشا نمودند.

بدهکاران FTX طرحی را پیشنهاد کرده اند که بر اساس آن فروش توکن املاک توسط یک مشاور مالی انجام می‌شود. طبق این طرح فقط مجاز هستند در هفته 100 میلیون دلار از دارایی‌ها را بفروشند، این محدودیت می‌تواند به 200 میلیون دلارتوکن افزایش یابد. بدهکاران همچنین قصد دارند بیت کوین و اتریوم را پوشش دهند تا تأثیر حرکت قیمت بر درآمد حاصل از فروش را به حداقل برسانند، اگرچه سایر دارایی‌ها نیز می‌توانند به‌عنوان پوشش ریسک مجدداً به صورت توکن تأیید شوند.

در نهایت املاک حق سهام را برای خود محفوظ می دارد و مشروط بر اینکه بازدهی حاصل از برنامه‌های سهام‌داری توکن به بازگرداندن وجوه بیشتری به طلبکاران کمک کند توکن‌های خاصی را به اشتراک می‌گذارد.

منبع: www.theblock.co

فهیمه قائمی

مهندسی صنایع خوندم اما عاشق کامیپوترم. از سال ۲۰۲۱ با دنیای رمزارزها آشنا شدم و این آغازی برای سفر هیجان‌انگیز من در این حوزه بود. علاقه من به رمزارزها فقط مربوط به سرمایه‌گذاری نیست و مشتاقم نحوه عملکرد این فناوری‌های نوظهور را درک کنم چرا که معتقدم رمزارزها پتانسیل متحول کردن بسیاری از جنبه‌های زندگی ما را در آینده دارند.
پست های مرتبط

آغاز معاملات ETFهای اسپات بیت کوین و اتریوم در هنگ‌کنگ

هنگ‌کنگ در اقدامی مهم، معاملات ETFهای اسپات بیت‌کوین و اتریوم را از…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

هشدار! مراقب صرافی جایگزین بینگ‌اکس باشید!

اخبار فوری حاکی از آن است که صرافی بینگ‌اکس پس از جلب…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

بیت‌کوین در آستانه‌ی 70 هزار دلار

بیت‌کوین با عبور از میانگین متحرک ساده‌ی ۱۰۰ ساعته و معامله بالای…

۵ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید