صفحه اصلی > اخبار : چرا اتریوم در«جنگ‌ استیبل کوین‌ها» پیروز خواهد شد؟

چرا اتریوم در«جنگ‌ استیبل کوین‌ها» پیروز خواهد شد؟

اتریوم بهترین استیبل کوین

طبق گفته تحلیل‌گران، اتریوم در جنگ‌های استیبل کوین آتی، آماده سلطنت است.

جیمی کوتس (Jamie Coutts)، تحلیلگر بازار ارز دیجیتال بلومبرگ، در پیامی از طریق شبکه اجتماعی توئیتر(X) خود در چشم‌اندازارزهای دیجیتال اعلام نمود: با توجه به اکوسیستم گسترده و عملکرد قابل توجه اتریوم در گسترش شبکه، با اطمینان پیروزی این ارز دیجیتال را پیش بینی می‌کنم.

تسلط اکوسیستم اتریوم و پیشرفت لایه 2

قدرت اتریوم نه تنها در ارز دیجیتال ذاتی آن، اتر، بلکه در اکوسیستم پویا آن است که نوآوری را پرورش می‌دهد. فراتر از بلاکچین اولیه، چشم انداز‌ کریپتو شامل پروژه‌های لایه 2 مانند Arbitrum) ARB) و Optimism) OP) است که شبکه را نسبت به سایر شبکه‌ها برتری می‌دهد.

تجزیه و تحلیل Coutts نشان می‌دهد که اتریوم در بسیاری از ویژگی‌ها از رقبا پیشی می‌گیرد و موقعیت پیشرو خود را در تحولات دیجیتالی حفظ می‌کند، اما Coutts زیرکانه چالشی را عنوان می‌کند که هزینه انتقال در شبکه اتریوم برخلاف سایر شبکه‌ها به‌ویژه راه‌حل‌های لایه ۲ به طور قابل توجهی بالاتر است.

Coutts با توجه به نقشه راه اتریوم در رابطه با مقیاس‌پذیری آن یک راه حل پیش‌بینی می‌کند که باعث می‌شود هزینه‌های تراکنش را به‌طور قابل‌توجهی کاهش دهد، تراکنش‌های لایه ۲ را به‌طور قابل‌توجهی مقرون‌به‌صرفه می‌کند و احتمالاً هزینه‌ها را با عواملی از ۱۰ تا ۱۰۰ برابر کاهش می‌دهد. EIP-4844 مورد انتظار، که به صورت محاوره ای به عنوان (proto-danksharding) نامیده می‌شود، در به ثمر رساندن این تحول نقش بسزایی دارد.

ارزش گذاری ETH و معیارهای On-Chain

علیرغم موفقیت‌های چشمگیر اتریوم و نقش محوری آن در ایجاد نوآوری در بلاک چین، این آلت کوین با مقاومتی در سطح 2000 دلار مواجه شده است. بر اساس CoinGecko ارزش اتریوم در حال حاضر 1721 دلار است و یک رالی 24 ساعته متوسط 4.4 درصدی را تجربه می کند که با افزایش هفت روزه 4.9 درصدی همراه است.

همانطور که توسط تحلیل قیمت نشان داده شده یکی از عوامل موثر برای شکستن این مانع، کاهش محسوس در حجم تراکنش‌های (On-Chain) و حجم معاملات است. در حالی که برتری شبکه اتریوم قطعی نشده است، این آمارها نشان می‌دهد که دیدگاه‌های محتاطانه‌تری در بازار وجود دارد، که ناشی از تغییرات دائمی در این فضا است.

همان‌طور که توسط Coutts پیش‌بینی شده، برتری اتریوم در میدان نبرد استیبل کوین‌ها نقاط قوت مختلفی دارد از جمله  اکوسیستم فعالی که توسط پروژه‌های پیشگامی مانند Arbitrum و Optimism ایجاد شده این پروژه را تقویت نموده است.

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

ده سالگی مونرو: جشن یک دهه تعهد به حریم خصوصی و امنیت

در دنیای پرشتاب و پویای فناوری، ۱۸ آوریل ۲۰۱۴ نقطه عطفی در…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بیت‌کوین در گرداب نزولی؛ اصلاح موقتی یا آغاز یک روند نزولی؟

بیت‌کوین پس از یک ماه اوج‌گیری، به کانال ۶۰ هزار دلاری سقوط…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

بایننس با پرداخت جریمه 2میلیون دلاری به دنبال بازگشت به هند است

صرافی بایننس، پس از ممنوعیت فعالیت در ژانویه گذشته توسط دولت هند،…

۳۰ فروردین ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید