صفحه اصلی > اخبار و اخبار خارجی : صندوق آموزش DeFi نگران حریم خصوصی مالی کاربران رمزارزها در تحقیقات IRS است

صندوق آموزش DeFi نگران حریم خصوصی مالی کاربران رمزارزها در تحقیقات IRS است

حریم خصوصی کاربران

صندوق آموزش دیفای (DEF) استدلال می‌کند که طبق اصلاحیه چهارم دولت نباید به داده‌های مربوط به تراکنش‌های رمزنگاری شخصی شهروندان دسترسی داشته باشد. در یک پرونده مهم که به دیوان عالی آمریکا فرستاده شده است تا حقوق کاربران ارزهای دیجیتال در آن بررسی شود، صندوق آموزش دیفای (DEF) از دادگاه می‌خواهد هنگام ارزیابی حریم خصوصی جنبه‌های منحصربه‌ فرد ارزهای دیجیتال را درنظر بگیرد. 

پرونده IRS علیه James Harper به این دلیل تشکیل شده که دولت به صرافی Kraken دستور داده است تا داده‌های مربوط به سوابق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال  بیش از ۱۴/۰۰ نفر از جمله  Harper را برای اعمال مالیات ارائه دهد. Kraken اعلام کرد ک همچنان تلاش می‌کند در برابر این دستور مقاومت کند چرا که آن را به نوعی تجاوز به حریم خصوصی کاربران می‌داند و این درخواست می‌تواند اطلاعات شخصی کاربران مانند آدرس IP، دارایی خالص، داده‌های استخدام و منابع ثروت آن‌ها را به خطر بیندازد. انتظار می‌رود نتیجه این پرونده پیامدهای گسترده‌ای برای مشخص شدن حریم خصوصی دیجیتال و اجرای قانون داشته باشد.

نگرانی‌های اصلاحیه چهارم

به عقیده صندوق آموزش دیفای هنگام رسیدگی به نگرانی‌های اصلاحیه چهارم بهتر است تفاوت‌های بین فناوری ارزهای دیجیتال و مؤسسات مالی سنتی (TradFi) در نظر گرفته شود.

اخبار مرتبط: بلاک‌چین برای حریم شخصی به خصوص از جانب دولت‌ها، چه ریسک‌هایی دارد؟

Amanda Tuminelli مدیر حقوقی صندوق آموزش دیفای، گفت که داده‌های بلاک‌چین نگاهی صمیمی از زندگی مالی افراد در گذشته، حال و آینده به مقامات ارائه می‌کند که قبلاً امکان‌پذیر نبود. وی افزود این امر ممکن است حقوق شهروندان آمریکایی را نقض کند. Tuminelli ضمن اشاره به راهنمایی دیوان عالی در پرونده Kyllo علیه ایالات متحده (2001)، بر اهمیت حمایت از حقوق حریم خصوصی در عصر دیجیتال تأکید کرد. او گفت:

هنگامی که روش‌های قدیمی با فناوری جدید مواجه می‌شوند، دادگاه‌ها موظفند تا حریم خصوصی در برابر دولت که در زمان تصویب اصلاحیه چهارم وجود داشت را تضمین نمایند.

شکایت حمایت از دادگاه انجمن آموزش دیفای سه نکته مهم را برای رسیدگی به دادگاه مطرح می‌کند:

۱. دادگاه نباید مواردی که مربوط به نگهداری اطلاعات توسط اشخاص ثالث می‌شود، با حمایت‌های اصلاحیه چهارم رفتار متفاوتی داشته باشد.

۲. پرونده کارپنتر در مقابل ایالات متحده باید به عنوان جدیدترین و معتبرترین بیانیه در مورد دکترین شخص ثالث (Third Party Doctrine) در نظر گرفته شود، زیرا دامنه دسترسی دولت به داده‌های خصوصی را محدود می‌کند. (Third Party Doctrine) به دولت اجازه می‌دهد بدون داشتن حکم بازرسی، به داده‌هایی که توسط اشخاص ثالث نگهداری می‌شود دسترسی داشته باشد. این دکترین بر این فرضیه است که افراد انتظار معقولی برای حفظ حریم خصوصی در مورد داده‌هایی که به اشخاص ثالث داده‌اند ندارند.

اخبار مرتبط: ۱۰ رمزارز حوزه حریم خصوصی که زیر ۱ دلار ارزش دارند

DEF در این پرونده تجزیه و تحلیل حقوقی مفصلی را برای حمایت از موضع خود ارائه کرد، با تاکید بر اینکه حکم Carpenter ارتباط دو پرونده قدیمی را که قبلاً پایه دکترین شخص ثالث را تشکیل می‌دادند، کاهش داد. به طور خلاصه این شکایت مدعی است که پرونده‌های قدیمی هرگز یک قاعده گسترده و بدون صلاحیت را اعلام نکرده‌اند و مشروط به محدودیت‌های خاصی بوده‌اند که دولت نمی‌تواند در این پرونده آن‌ها را نشان دهد. دوم، شکایت حمایت از دادگاه به ماهیت منحصر به فرد تراکنش‌های ارزهای دیجیتال اشاره کرد و تاکید دارد که آن‌ها شبیه بانکداری سنتی نیستند. 

برخلاف بانک‌های سنتی، تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در یک دفتر کل عمومی ثبت می‌شوند که آن‌ها را برای هر کسی قابل ردیابی می‌کند. DEF ادعا کرد که درخواست دولت برای دسترسی به سوابق تراکنش‌های ارزهای دیجیتال، دسترسی بی‌سابقه‌ای به زندگی مالی کاربران و ارتباطات شخصی آن‌ها می‌دهد.

استدلال حقوقی این گروه لابی به عمق مکانیسم فناوری ارزهای دیجیتال می‌پردازد و توضیح می‌دهد که چگونه آدرس‌های مستعار و داده‌های بلاک‌چین به دولت اجازه می‌دهند تا به حجم عظیمی از اطلاعات در مورد فعالیت‌های مالی، ارتباطات و موارد دیگر افراد دسترسی داشته باشد. این شکایت ادعا کرد که این سطح از بینش بسیار فراتر از آن چیزی است که از طریق سوابق بانکی سنتی قابل دستیابی است. سوم، این شکایت به رویه‌های دیوان عالی، مانند Kyllo در مقابل ایالات متحده استناد می‌کند تا استدلال کند که دادگاه باید رویکرد خود را به نگرانی‌های مربوط به حریم خصوصی در پرتو تحول فناوری تطبیق دهد. 

اخبار مرتبط: احرازهویت جدید در Uniswap v4 جنجال‌آفرین شد

با آمادگی دیوان عالی برای رسیدگی به این پرونده، صنعت رمزنگاری و مدافعان حریم خصوصی با اشتیاق منتظر تصمیم آن هستند. چرا که حکم نهایی الگویی برای محافظت از دارایی‌های دیجیتال و اطلاعات شخصی در مناظر تکنولوژیکی در حال تحول ایجاد خواهد کرد.

منبع: cryptoslate.com

فهیمه قائمی

پست های مرتبط

معاملات NFT بیت‌کوین 26 درصد افزایش یافت

حجم معاملات کلکسیون‌های توکن غیرقابل تعویض (NFT) مبتنی بر بیت‌کوین، پس از…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دلایل اصلی افزایش قیمت توکن SAGA

توکن سگا که در تاریخ ۵ آوریل ۲۰۲۴ به عنوان پنجاه و…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

تحلیل و پیش‌بینی قیمت دوج‌کوین

دوج‌کوین زمانی در جمع ۱۰ ارز دیجیتال برتر، بهترین عملکرد را داشت…

۱ اردیبهشت ۱۴۰۳

دیدگاهتان را بنویسید